Serkan Kaya: Şiran’ın sesini dünyaya duyurmaya talibiz

ŞİDEF Anadolu Dernek tv ye konuk oldu

Serkan Kaya: Şiran’ın sesini dünyaya duyurmaya talibiz

Şiran Dernekler Federasyonu, STK bazında marka olabilmek adına hızlı girişimlerine devam ediyor.
Örgütlenmenin medya ayağına da dikkat çeken Başkan Serkan Kaya bu kez yönetim kurulu ile birlikte yerel bir televizyon kanalında izleyenlerle buluştu.


Geçtiğimiz Salı akşamı Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) Yönetim Kurulu Anadolu Dernek Tv ekranlarında Şinasi Can ve Nazmi Can’ın sunumuyla yayınlanan “Canlı Türküler” programına konuk oldu.
ŞİDEF Genel Başkanı Serkan Kaya, Genel Başkan vekili Yaser Sarı, program sponsoru ŞİDEF Ekonomi’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selim Demir’in stüdyoda yer aldığı ŞİDEF Yönetiminin hazır bulunduğu programda ŞİDEF’in çalışmalarına değinildi.


ŞİDEF’in kuruluş süreci ve çalışmaları hakkında bilgi veren Genel Başkan Serkan Kaya, Yönetim kurulumuzu tek tek isimleriyle okuyarak onure ve teşekkür etti. Yönetim kurulu üyelerine yol arkadaşlarım diye hitap eden Kaya; ”Şiran’ın sesini dünyaya duyurmaya talibiz. Yaklaşık 1 yıl önce kurulan federasyonumuz yol arkadaşlarımın gayreti ile çok iyi noktaya geldi. İnşallah Kültürümüzü, Şiranımızı daha iyi tanıtıp gurbette yaşamak adına komisyonlarımız ile en iyisini yapacağız. Bu hedef ve misyonumuz çerçevesinde bize destek olan başta yol arkadaşlarımıza , Şiranlı hemşerilerimize ve kültür elçisi kıymetli sanatçılarımıza teşekkür ederiz. Ayrıca bizi bu stüdyoda ağırlayan
Anadolu Dernek Tv yönetimine, Şinasi Can ve Nazmi Can’a misafirperverlikleri teşekkür ederim. ŞİDEF Genel
Başkan Vekili Yaser Sarı’da ‘inşallah ilerleyen zamanlarda böyle kültürel faaliyetlerimizi yapacağımız federasyonumuza kalıcı yer kazandırırız’ dedi.


ŞİDEF Ekonomiden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selim Demir’de, ‘Şiranımızın tanıtımı için elimizden geleni yapıyoruz. Tüm hemşerilerimizi ŞİDEF’e ve yazları 1 haftada olsa Şiran’ı ziyaret etmeye bekliyoruz, dedi.
Programda Nazmi Can ve Şinasi Can’ın türküleri yanı sıra, ŞİDEF’in faaliyetlerini anlatan bir slayt, Yedibölük köylü Turan Kaya’nın zurna çalması eşliğinde Ara köyü Derneği folklor ekibi ve Cemalettin Balta şiirleri ile yer aldı.

 

Serkan Kaya Anadolu dernek tv ŞİDEF
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
SupertotobetBahis SiteleriTipobetSekabet1xbetbets10https://betting2win.net/
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Renk cümbüşü
Renk cümbüşü
Psikoloji Sokağı Sergisi Açıldı
Psikoloji Sokağı Sergisi Açıldı