Advert

Dağlarımızda petrol fışkırmıyor

Akçay TOBB Genel Kurulu değerlendirdi

Dağlarımızda petrol fışkırmıyor

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın da onurlandırdığı başkent Ankara’da düzenlediği genel kurula katılan Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, iş dünyasının beklentilerini ve genel kurulu değerlendirdi.
Muhalefet tarafından TOBB’a yöneltilen eleştirileri de yorumlayan Akçay, ‘Muhatap biz değiliz. Bu ülkede yargı var, siyasetin muhatabı unsurları var, siyasetçiler lütfen siyaset noktasında aradıklarını eleştirilerini o mahalde, unsurlarda arasınlar’ dedi.
TOBB’un gerçekleştirdiği genel kurula büyük önem verdiklerini belirten Akçay, ‘TOBB, Türk iş dünyasında ülkenin ekonomisi bakımından son derece önemli bir yere sahip ismidir, mevcut temsil ettiği sahip olduğu iş dünyası ile Türk ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır’ diye konuştu.
Akçay, şunları söyledi:
‘Ülkemizin gündemi ne yazık ki bir türlü ekonomiyi konuşmaya izin vermiyor. İşadamı üretmek, istihdam sağlamak, bu ülkesine vergi vermek istiyor. Ne yapıyor TOBB? Çare arıyor, sayın yetkililerimizden, hükümetimizden teşrifleriyle onurlandığımız Sayın Cumhurbaşkanımızdan istediklerini taleplerini dile getiriyor, bu genel kurulda da böyle oldu; çok ciddi çalışmalardır bunlar maalesef bizim dağlarımızda petrol fışkırmıyor, bir şeyler yapmak zorundayız. Örneğin TOBB’un girişimiyle vergi affı gündeme geldi işadamımıza güç oldu ondan öte vergisini ödeyen o kesime de yüzde beşlik oranında vergi indirimini sağladı bunlar küçümsenecek şeyler değildir, TOBB’un ciddi yaptığı işlerdir’ dedi.

 

ismail akçay tobb genel kurul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
300 fidan hibe edildi
300 fidan hibe edildi
TÜMSİAD Başkanı Doğan, kur artışını değerlendirdi
TÜMSİAD Başkanı Doğan, kur artışını değerlendirdi