Arsada rant iddiası

Bektaşoğlu Bakana Bulancak’taki ‘o arsayı’ sordu

Arsada rant iddiası

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait arsa konusundaki iddiaların araştırılmasını isteyen Bektaşoğlu, “Tapusu satın alınan kişiden alınmayan arsa ‘satılamaz’ şerhi kaldırılarak satıldı mı” diye sordu 

Giresun’un Bulancak ilçesi Ballıca Mahallesi’nde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait arsanın tapu kaydının müdürlük üzerine alınmaması ve daha sonra bedelsiz satıldığı iddiaları TBMM’ye taşındı. 

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından, yazılı olarak yanıtlaması için verdiği önergede, bakanlığın konu hakkında inceleme yapmasını istedi. 

Bektaşoğlu “521, 57 m2 parsel arsayla ilgili olarak yapılan işlemler hakkında kamuoyunda tartışmalar yaşanmakta ve çeşitli iddialar ortaya atılmaktadır. Bunlardan en önemlisi söz konusu arsanın bedeli ödendiği halde tapu kaydının satın alınan kişinin üzerinde tutulması ve ‘satılamaz’ kaydının belediye tarafından değiştirilip imar düzenlemesi yapılarak üçüncü şahsa yeniden satılmasıdır” ifadesini kullandı.

“HANGİ KURUM KİME NE KADAR ÖDEME YAPTI?”   
“Arsa için satış işlemleri sırasında hangi kurum kime, ne kadar ödeme yapmıştır, yapılan satışın taraflarca imzalanan bir protokolü var mıdır? Bahse konu olan arsanın tapu kaydı, satış sonrasında neden il müdürlüğü üzerine alınmamıştır” diye soran Bektaşoğlu, “Bulancak Belediye Başkanlığı, ilçe Tapu Müdürlüğü’ne parsel üzerindeki “satılamaz” şerhinin kaldırılması için hangi gerekçe ile yazı yazmıştır? Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü şerhin kaldırılması için neden Tapu Müdürlüğü’ne olumlu görüş bildirmiştir?” dedi. 

 

“EL DEĞİŞTİRİNCE BELEDİYE TARAFINDAN İMARA AÇILDI VE KONUT İNŞAATINA BAŞLANDI”

Bülent Bektaşoğlu, önergesinde Bakan Kılıç’a şu soruları yöneltti: 
-İlçe Tapu Müdürlüğünün “satılamaz” şerhini kaldırması sonucu bahsi geçen arsanın, 25.09.2016 tarihinde AKP’li politikacı Naim Gündoğdu’ya satıldığı belirtilmektedir.  Bu kişi arsa bedelini kime ödemiştir, ödenen bedel arsanın gerçek bedeli midir, neye göre belirlenmiştir? 

-Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bu satıştan herhangi bir bedel almış mıdır, aldı ise bu bedel ne kadardır? Eğer almamışsa bu kamuyu zarara uğratma değil midir? 

-Arsanın el değiştirmesinden sonra, AKP’li Bulancak Belediyesinin yeni hükümet konağının da bulunduğu bu alanda imar düzenlemesi yapması ve ardından rant değeri yükselen bu arsa üzerinde lüks, bedeli yüksek konut inşaatlarına başlanması nasıl açıklanmalıdır? 

-Müdürlüğünüze ait iken el değiştiren arsadan birilerine rant sağlandığı iddiaları vardır. Bu konuda belediye, il müdürlüğünüz ve müteahhit ilişkisinin anlaşılması ve kamuoyunda oluşan kuşkuların giderilmesi amacıyla kapsamlı bir inceleme yapmayı düşünüyor musunuz?

 

 

bülent yener bektaşoğlu bulancak arsa akif çağatay kılıç ballıca mahallesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MHP Gümüşhane Afrin şehitleri için lokma dağıttı
MHP Gümüşhane Afrin şehitleri için lokma dağıttı
DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın basın açıklaması
DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın basın açıklaması