Advert

Siyasette 24 saat

Gerçekten uzun zaman!

Siyasette 24 saat

Türkiye, Şırnak’tan gelen 13 askerinin şehit acısını içine gömdüğü saatlerde Ankara’da gerçekleşen bir önemli buluşmaya daha tanıklık etti.

16 NİSAN’DA NE OLDU?
Kimilerine göre rejim değişikliği kimilerine göre Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin kapısını aralayacak 16 Nisan referandumu sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan bir adım önde.

O günün akşamı ‘Atı alan Üsküdar’ı geçti’ polemiği ile başlayan referandum sonucuna CHP ‘peşini bırakmayacağız’! desibeli ile karşılık verse de, eski genel başkan Baykal’ın, ‘Kılıçdaroğlu adayım derse destekleriz değilse çekilmeli’ sözüne kızılca kıyamet kopmuştu.

BAŞA DÖNELİM
Aslında 16 Nisan’da Erdoğan AKP’yi tamamen kontrol altına alacak şekliyle geçen referandum sonucuna göre istediğini elde etmiş görünse de referandum sonuçlarının gerek Avrupa gerekse bağımsız görüşler noktasında acabalarla dolu olduğunu biliyor.  Zira iktidarın henüz atlatamadığı FETÖ belasının partiye yara aldırdığının farkında  Erdoğan; bunu biz değil derin Ankara kulisleri çoktan tartışmaya başladı.
Erdoğan’ın gerek kafasındaki düşünceler gerekse partinin eleştiri alan yeni MKYK’sı ile 6 aylık eylem talimatı bu krizden bir baskın seçimle kurtulmayı planladığını yazıp çizenler var.
Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde ellibir oy alsa da 2019 için tabana daha güçlü bir ortak bulma sevdasından vazgeçmiş değil bunu temiz yıpranmamış isimlerle sürdürmek istiyor ki, Saadet Partisi’ne bu noktada kuvvetli bir el atma girişiminde bulunulacağı da gelen kulis bilgileri arasında.

YA 49 CEPHESİ
Dedik ya Deniz Baykal 49 cephesi adayını belirlemeli derken demek ki haklıydı diye de not düşüyorlar sözlerinin yanına…
Kılıçdaroğlu - Akşener iftar yemeği buluşması çay kahve sohbeti olamayacağına göre eski genel başkan Baykal’ın acele edin mesajı da belli ki CHP’nin bilindik tavrını kırmışa benziyor.
Kılıçdaroğlu, Ekmeleddin İhsanoğlu tercihi ile büyük eleştiri aldığı cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi strateji geliştirerek Meral Akşener’in  de yer aldığı cepheyi müspet yönde ikna ederek 2019’a hazırlamaya çalıştığı görülüyor.
Denilebilir ki, CHP bu tavrıyla 2019’a hazırlanıyor. 16 Nisan seçim sonuçlarına vermiş olduğu cılız tepkinin bir işe yaramayacağını anlayarak ve de kolları sıvayarak zaman kaybetmeden konunun önemini bilerek bir büyük hayır cephesini 49’un üstüne koyarak devam ettirmek istiyor.
Merhum Demirel’in deyimiyle siyasette 24 saat gerçekten uzun bir süreç, bekleyip göreceğiz
CHP Deniz Baykal’dan özür diler mi?
Onu da göreceğiz…

 

 

kılıçdaroğlu meral akşener ankara iftar yemeği deniz baykal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu: Ortadoğu'ya barış getireceğiz, Türkiye'ye dolar yağacak
Kılıçdaroğlu: Ortadoğu'ya barış getireceğiz, Türkiye'ye dolar yağacak
Karpuzu Sevmemizin 6 Nedeni
Karpuzu Sevmemizin 6 Nedeni