Advert

Aladağ faciası davası

TBB ve 18 baro takip edecek

Aladağ faciası davası

Türkiye Barolar Birliği ve 18 baronun, Aladağ faciası davasına katılma talebi kabul edildi.  

 

Adana'nın Aladağ İlçesi'nde 11'i öğrenci, 12 kişinin yaşamını yitirdiği, 22 öğrencinin de yaralandığı kız yurdu yangını faciasında, kusurlu oldukları gerekçesiyle haklarında dava açılan 7 tutuklu sanık, facianın 182'nci gününde Kozan Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı.

 

Davaya çocuklarını kaybeden 10 aile müşteki sıfatıyla katılırken, Türkiye Barolar Birliği ve 18 baronun da mağdur ailelerin yanında davaya katılma talebi Mahkemece kabul edildi. Duruşmayı Türkiye Barolar Birliği adına Sayman Yönetim Kurulu Üyesi Av. Sabri Erdal Güngör ve Yönetim Kurulu Üyesi Av. Şakir Uzun takip etti. 

 

Aladağ'da yaşanan facia ile ilgili bilirkişi raporunda yangının çıkış nedeninin yetersiz ve bakımsız elektrik tesisatı ve buna bağlı elektrik kontağı olduğu belirtilmişti. Raporda yurt müdürü, yardımcısı ve yurdun bağlı olduğu derneğin başkanı 'asli kusurlu', diğer dernek yöneticileri ve gerçeğe aykırı denetleme raporu düzenleyen 2 görevli de 'tali kusurlu' olarak belirlenmişti.

 

Duruşma sonunda, haklarında taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma suçundan 2'şer yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası istenen sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verildi. Mahkeme, davayı 17 Temmuz 2017 tarihine erteledi.

aladağ faciası tbb 18 baro
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Yaşanan selde o anları anlattı
Yaşanan selde o anları anlattı