Advert

Hangi köyde hangi sorunlarımız var biliyoruz

Bizim en önemli dinamiklerimizden bir tanesi de köylerimiz

Hangi köyde hangi sorunlarımız var biliyoruz

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Gümüşhane Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği tarafından düzenlenen iftar programında konuştu.


Gümüşhane’ye bağlı 320 köy ile ilgili olarak son gelişmeleri ve yapılan çalışmaları değerlendiren Vali Memiş, sene itibariyle bütün merkez köylerinin yollarının asfaltlanacağını kaydetti
Vali Memiş, “Ayrıca asfaltı daha önceden yapılan yerlerin de ikinci kat sıcak asfaltını yapacağız. Diğer içme suyu, köy konakları ve ihata duvarları gibi eksikleri de inşallah tamamlayacağız. Bunun ötesinde ilçe kaymakamlarına bütün köylerimizde cep telefonlarının çok iyi bir şekilde çekmesi yönünde talimat verdim. Merkez köylerinden de yaklaşık 20 köyümüzde sorun var ve onlara yönelik bir çalışma başlattık. Ankara’dan ekipler gelerek teknik ekiple dolaştılar ve nerelerde az çektiğini tespit ettiler. Şimdi bunları tamamlayacak GSM operatörleri.” dedi.

Gümüşhane’de belediyeler, köyler, İl Özel İdaresi ve İl Genel Meclisi üyeleriyle birlikte uyumlu bir çalışma içerisinde olduklarını dile getiren Vali Memiş, “Genel olarak hem yerel yönetim hem de merkezi idareyle birlik ve beraberlik içerisinde Gümüşhane’ye hizmet etmeye çalışıyoruz. Bizim en önemli dinamiklerimizden bir tanesi köylerimiz ve köylerimizde yaşayan gurbetçilerimiz. Onlara yönelik de hedeflerimiz var. 320 köyün her birisinde on konut yapılsa 3200 konut yapar bu da hem köylerimizin gelişmesine hem de ilimizin ekonomisine çok ciddi bir katkı demektir. Biz onun için köylerimizin daha ulaşılabilir olmasına gayret ediyoruz.” diye konuştu.


Ödenek sıkıntısı yaşamadıklarını kaydeden Vali Memiş, şunları söyledi:
“Hem köylerimizde hem de il merkezi ve ilçelerimizde birlik ve beraberlik içerisinde önemli yatırımlara imza atmaya gayret ediyoruz. İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Ekrem Akdoğan ve ekibine de çok teşekkür ediyorum. Fedakâr bir ekibimiz var. 320 köyün tamamına hâkim durumdayız, hangi köyde hangi sorunlarımız var biliyoruz. İmkânlarımız ölçüsünde de hizmetlerimizi yerine getireceğiz. Bunların lafta kalmadığını da görüyorsunuz, göreceksiniz. Sivil bir araçla bütün köyleri geziyorum. Kimseye haber vermeden bizzat eksiklikleri yerinde görüyorum. İşlerimizi tamamladıktan sonra da haber vererek köylerinizde sizleri ziyaret edeceğim.” dedi.

 

 

kaynak. T.C Gümüşhane Valiliği

vali okay memiş köy ve mahalle muhtarları derneği iftar yemeği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bayram sivri     2017-06-12 Torul Tokcam köyü grup yolunda yapılması gereken çok şey var .heyelan riski olan yerler var Sıcak asfalt yapilmasi ve dar olan çoğu yerin genisletilmesi Sel ve yağmur sularının yolla akması bertaraf edilmeli Alt yapı çalışmaları nin özveri ile yapılması. Şöyle bir örnek vereyim Daha geçen hafta her şiddetli yağmurda tıkanan bir dere yatağına korger boru koyuldu.bir alt taraftara da aynı dere yatağında bulunur büz tıkandı .ıs makinası açmaya çalıştı ama nasıl sa başaramad yap.islerbas.tan sav
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sayın Gül böylesi bir zaafa düşmeyi nasıl göze aldı?
Sayın Gül böylesi bir zaafa düşmeyi nasıl göze aldı?
Başdöndüren 24 Haziran
Başdöndüren 24 Haziran