Advert

Gümüşhane Türküleri-3 (Köse) hazır

Yine gönülleri fethedecek

Gümüşhane Türküleri-3 (Köse) hazır

Gümüşhaneli Ozan Mahmut Polat, Gümüşhane Türküleri - 3 adlı albümünü tamamladı.
Ramazan Bayramı sonrası müzikseverlerle buluşacak olan albümde toplam 12 eser bulunuyor. Bugüne kadar bilinmeyen pek çok Gümüşhane türkülerini günyüzüne çıkaran Ozan Polat, bu çalışmasınında büyük beğeni toplayacağına inanıyor.

ÜÇ ANA MERKEZ
Ozan Mahmut Polat türkülerini Köse ağırlıklı hazırladığı albümünde Köse, Salyazı ve Oylumdere yöresine ait türkülerden oluşturdu. Polat, albümünde yer alan bir esere de yıl içerisinde bir klip çekeceğini söyledi.
‘Gümüşhane’nin kültür elçisiyim’ diyen Polat, ‘Kürtün, Torul, Kelkit’ten sonra bu kez Köse’de de bir klip çekeceğiz’ dedi.

GÜMÜŞHANE TÜRKÜ HAZİNESİ GİBİ
Albümde kendisine ait iki esere imza atan Polat, ‘İmkân buldukça Gümüşhane Türkülerini Gümüşhanelilerle türküseverlerle buluşturmaya devam edeceğiz. Şuan arşivimizde 150’ye yakın derlenebilecek türkümüz var. Sanki bu şehir türkü hazinesi gibi, isteğimiz çok değerli büyüklerimizin, yöneticilerimizin de bu konuda bize gerekli kolaylığı yardımı sağlamasıdır’ diye konuştu.

 

mahmut polat gümüşhane türküleri 3 köse
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Arife nayir     2017-06-09 Nihayet benim koyumdende türküler var oylumdere köyü mahmut bey emeğinize yüreğinize sağlık tşk ederim sağolun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sayın Gül böylesi bir zaafa düşmeyi nasıl göze aldı?
Sayın Gül böylesi bir zaafa düşmeyi nasıl göze aldı?
Başdöndüren 24 Haziran
Başdöndüren 24 Haziran