Advert

Türkiye'ye ve dünyaya duyurulmasını istiyoruz

Vali Memiş: “Tomara Şelalesi Bir Dünya Harikası”

Türkiye'ye ve dünyaya duyurulmasını istiyoruz

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, beraberinde İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cezayir Danışan, Şiran Kaymakamı Murat Özdemir ve kurum müdürleriyle birlikte Şiran ilçesine bağlı Seydibaba Köyü sınırları içerisinde bulunan ve yaklaşık 6,5 milyon TL maliyetli cam seyir terası, parke yol ve çevre düzenleme çalışmaları tamamlanarak yeni yüzüyle konuklarını ağırlamaya başlayan Tomara Şelalesi’nde incelemelerde bulundu.

Vali Memiş, burada basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede, Tomara Şelalesi’nin yeni bir çehre ve yeni bir vizyon kazandığını söyledi

6.5 MİLYON TL YATIRIM

Vali Memiş, Gümüşhane’de göreve başladığında şelaleden çok etkilendiğini fakat işletmedeki amatörlük ve eksikliklerin kendisini büyük bir hayal kırıklığına uğrattığını kaydederken, “Hemen o konuya el attık. Ve mutlaka buranın özelleştirilmesi gerektiği düşüncesiyle ihale ettik. Ayrıca neredeyse 6,5 milyon liralık bir yatırımla buradaki cam seyir terası ve yürüyüş güzergâhlarını düzenledik. Artık Tomara Şelalesi turizme eskisinden çok daha fazla hazır diyebilirim. Yolunu da bu sezon sıcak asfalt yaparak bitireceğiz. Yani Tomara Şelalesi’ne ulaşımı kolaylaştıracağız. Burayı insanların kullanımına açacağız.” dedi.

 

TURİZM ÇOK RİSKLİ BİR SEKTÖR

Gümüşhane’de turizm noktasında altyapıya yönelik eksikliklerin çok fazla olduğunu tespit ettiğini dile Vali Memiş, “Turizm çok riskli bir sektör. Eğer altyapıyı tamamlamazsanız bir defa gelen bir daha gelmez. Eğer toprak yoldan adrenalin tutkunu haricindeki insanları buraya getirirseniz bir daha gelmez turistler. Onun için biz altyapıyı çok önemsiyor ve hızlandırıyoruz.” diye konuştu.

TOMARA BİR DÜNYA HARİKASI

Gümüşhane’nin turizm alanında çok bakir olduğunu ifade eden Vali Memiş, Tomara Şelalesi’nin bir dünya harikası olduğuna değinerek, “Ülkenin bile sınırlarını aşacak güzellikte bir yer. Benim hayalim burada konaklama da yaptırmak. Mutlaka bungalov evler yaptırmalıyız. Onun için girişimlerde bulunduk. Bakanlıktan gerekli izinleri alıp burada konaklamayı da düşünüyoruz inşallah.” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYEYE VE DÜNYAYA DUYURULMASINI İSTİYORUZ

Bu güzelliklerin Türkiye’ye ve dünyaya duyurulmasını istediklerini belirten Vali Memiş, “Bizi bu yatırımla buluşturan Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na, Milletvekillerimiz Sayın Cihan Pektaş ve Sayın Hacı Osman Akgül’e, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürümüz Nurettin Taş’a, İl Müdürlüğümüze, işletmeci Abdulbaki Kara ve yolunu yapan İl Özel İdaresi’ne çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

T.C Gümüşhane Valiliği

vali memiş tomara şelalesi murat özdemir cezayir danışan şiran seydibaba köyü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!
Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!
Türkiye otoyol kalitesinde 30’uncu sırada
Türkiye otoyol kalitesinde 30’uncu sırada