Advert

O Müdür, kızlı-erkekli yargılanacak

Eğitim-İş, yargıya başvuracağını açıkladı

O Müdür, kızlı-erkekli yargılanacak

Konya Konevi Anadolu Lisesi'nin haremlik-selamlık eğitime geçeceklerini duyuran ve tepkiler üzerine geri adım atan okul müdürü hakkında Eğitim-İş, yargıya başvuracağını açıkladı.
Konya Konevi Anadolu Lisesi Müdürü Faruk Özarslan'ın "Okulumuz 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren kız-erkek öğrenciler ayrı sınıflarda eğitime devam edecektir" duyurusuna tepkiler büyüyor.  
Okulun internet sayfasından müdür tarafından yayımlanan ve kamuoyunun tepkisini çektikten sonra soruşturmaya konu olan açıklamaya en sert tepki Eğitim-İş Konya Şubesi'nden geldi. 
 
MİLLİ EĞİTİM TEMEL KANUNU'NA AYKIRI
Milli Eğitim Temel Kanunu'nun 'karma eğitim' ilkesinde temellendiğini, dolayısıyla müdürün yaptığı açıklamanın kanuna aykırı olduğunu işaret eden şube yönetimi, bunun toplumun her yerinde kadın ve erkeği ayrıştırmaya çalışan gerici bir zihniyetin meyvesi olduğunu söyledi.
"Gerektiğinde kadın ve erkeklerin omuz omuza milli mücadele verdiğini algılayamayanlar/hazmedemeyenler, bu gerçeği kabul etmek zorunda kalacaklar" denilen açıklamada, skandal açıklamanın sahibi olan müdüre dair yasal sürecin başlatılacağı ve takipçisi olunacağı ilan edildi.

 

faruk özarslan eğitim iş kızlı erkekli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Yaşanan selde o anları anlattı
Yaşanan selde o anları anlattı