Advert

Bektaşoğlu Adalet Yürüyüşü’nde...

Adaleti ele geçirenler dışında kimse adaletten memnun değil

Bektaşoğlu Adalet Yürüyüşü’nde...

7’inci Günde Gerede’ye ulaşan CHP kortejinde bulunan Milletvekili Bektaşoğlu “Adaleti ele geçirenler dışında kimse adaletten memnun değil” Dedi 


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasına tepki için Güvenpark'tan başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’nde 7’inci gün geride kaldı. Yürüyüş korteji Ankara-Bolu sınırını geçerek, 150 KM’lik güzergahı geride bıraktı.

 

“KARTOPU GİBİ BÜYÜYORUZ. İSTANBUL’A YÜZBİNLERLE GİRECEĞİZ” 
Yürüyüşe katılan ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte yürüyen CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, “Kortejimiz bu akşam Gerede’de konaklayacak. Milletvekillerimizle dönüşümlü olarak yürüyoruz. Bugün burada bilim insanları, sanatçılar, yazarlar, STK temsilcileri ve örgütlerimizden gelenlerle halkımız var. Demokratik hakkımızı olgunluk içinde kullanıyoruz. Kartopu gibi büyüyoruz. İnşallah ilerideki günlerde kendiliğinden katılımlarla İstanbul’a yüzbinlerle gireceğiz” dedi.


Genel başkanı bu kutlu yolculuğunda yalnız bırakmadıklarını söyleyen Bektaşoğlu, yaptığı açıklamada,  “amacımız, ülkemizdeki iktidar eliyle bozulan hak, hukuk ve adalet düzenini yeniden tesis etmek, halkımızın elinden alınan temel hak ve özgürlükleri geri kazanmak. Bunun için sessiz kalmıyoruz, kalmayacağız; bir mücadele kararlılığı, duruş ve tavır gösteriyoruz. Kuvayi milliye ruhuyla ülkemize, Cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz. Halkımızla beraber adalet için aydınlık bir geleceğe yürüyoruz” diye konuştu.       


Bektaşoğlu, yürüyüşle ilgili AKP’den gelen eleştirileri “Türkiye’de adaleti eline geçirenler dışında hiç kimse adalet var diyemiyor. En kötü durum bu. Memnun olan kimse yok. Halkımız bu yüzden bizi takdir ediyor, onlar ise hakaret ediyor. Çamur atıyorlar. Aynaya bakıp gördüklerini burada namusuyla, onuruyla yürüyen insanlara yakıştırmaya çalışıyorlar. Ne derse desinler; kervan yürüyor…Yürüyüşümüz Demokrasi tarihine geçecek ” sözleriyle değerlendirdi. 
Bülent Bektaşoğlu, bayram sonrasında yürüyüş nöbetini arkadaşlarından tekrar devralacağını da sözlerine ekledi. 

 

 

bülent yener bektaşoğlu adalet yürüyüşü bolu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yetiştirdiği öğrenci Mars'a roket gönderen ekiple çalışıyor
Yetiştirdiği öğrenci Mars'a roket gönderen ekiple çalışıyor
Tolga Zengin: Ölmüş anneme küfüre dayanamadım!
Tolga Zengin: Ölmüş anneme küfüre dayanamadım!