Advert

'Milletim hür olmalı'

Adalet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şahinler’in Adalet’e sitemi

'Milletim hür olmalı'

Adalet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şahinler’in Adalet’e sitemi..
 
‘’MİLLETİM HÜR OLMALI’’

 
Adalet Partisi Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Şahinler, Milletin devre dışı bırakıldığı, milletin horlandığı, millî iradenin iptâl edildiği dönemlerde milliyetçi muhafazakar demokratların  eziyetlere, hatta insanlık dışı işkencelere mâruz kaldıklarını söyledi.
 
AKP MİLLETİMİZİ SÜRÜNDÜRÜYOR
 
Şahinler ‘’Milletim hür olmalı, milletim şerefli, haysiyetli, milletim insan ve vatandaş haklarına sahip olmalı ki, onun milliyetçi, demokrat olarak benim de başım dik, gönlüm ferah, sesim gür, şeref, haysiyet ve itibarım yerinde olsun. Aksi halde, milletimi horlayanlar, milletimi sopa ile güdülecek sürü sayanlar, beni de ezerler, horlarlar, beni de zincire vurur, sürer, hapseder, süründürürler... Nitekim öyle olmamış mıdır?” dedi.

 
KUVA-YI MİLLİYE RUHU

 
Genel Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Şahinler, Türkiye Cumhuriyetinin, Kuva-yı milliyeyi âmil ve irade-i milliyeyi hâkim kılarak, yani Türk Milletinin gücü ve iradesi ile kurulduğunu belirtti.. Bugün de devleti kuran ve yaşatan güç ve iradenin, devletin idaresinde kayıtsız ve şartsız hâkim olmasının gerektiğini anlatan Şahinler, Yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:
 
ŞEREFLİ MİLLETİZ

‘’Devletin yakın ve uzak temellerinde Türk Milletinin imanı, irfanı, kanı, kemiği, gözyaşı ve alın teri vardır. Devleti kurmak ve yaşatmak için ölüme seferber olanlar başka, hüküm ve saltanat mevkiinde oturanlar başka olamaz. Bu ayniyete çok değer veriyoruz. Böylece Biz Adalet Partisi olarak ümit ediyoruz ki, Türk Milletini asırlardan beri efendi bir millet olarak şerefle yaşatan ve ona müsait şartlarda çok şerefli bir Millî Mücadele yapmak imkân ve gücünü bahşeden millî kültür ve iman, Türk vatanı üstünde bir bayrak gibi dalgalanacaktır. Millî kültür, millî iradeyi, millî irade de millî kültürü besleyecektir.  
 
AP OLARAK BİZ KORUYACAĞIZ
 
Başkaları neye inanırlarsa inansınlar, biz, Adalet Partisi olarak Müslüman ve Milliyetçi Demokrat, muhafazakar, Atatürk’ün devrim ve ilkelerine bağlı kalarak mevcut siyasî rejiminin adının da DEMOKRASİ olduğuna inanıyoruz... Bu rejimi korumaya da sonuna kadar kararlıyız. millet iradesi, hürriyet ve adalet çizgisinde birleşir… Merhum Süleyman Demirel’in meşhur bir sözü vardır. Tam bugün için söylenmiştir. ‘Şartlar Ne kadar ağır olursa olsun Türkiye bugünkü beceriksiz iktidardan ve beraberinde sıkıntılardan kurtulacaktır’’

halil ibraim şahinler adalet ap
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Sizlerden Beklentimiz Büyük”
“Sizlerden Beklentimiz Büyük”
9. Kanuni günleri etkinliklerinin açılışı gerçekleştirildi
9. Kanuni günleri etkinliklerinin açılışı gerçekleştirildi