Advert

Milletvekili Bektaşoğlu

“Adalet yürüyüşümüzden korkuyorlar”

Milletvekili Bektaşoğlu

CHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar yemeği, Giresun Belediye Plajı’nda gerçekleştirildi. Önceki dönem ve halen görevde olan il, ilçe başkanları, meclis üyeleri ve kadın ve gençlik kolu, parti yöneticilerinin davetli olduğu yemeğe, CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Belediye Başkanı Kerim Aksu, İl Başkanı Necati Tığlı, Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker de katıldı. 

“AKP DEMOKRASİ GÜÇLERİNE SALDIRIYOR” 
İl Başkanı Tığlı ve Başkan Aksu’nun konuşmasından sonra partililere hitap eden Milletvekili Bektaşoğlu,Türkiye’nin kötü günler geçirdiğini belirterek, “AKP, referandumda halkın iradesini gaspederek, çalıp çırparak elde ettiği gücünü, laik demokratik Cumhuriyet ve parlamenter demokrasimize saldırarak, hukuku yok ederek kullanıyor” dedi. 
“Bu saldırılar sadece partimize değil, iktidarın uygulamalarına karşı çıkan ve referandumda hayır tarafında yer alanlara, demokrasi güçlerinedir. Türk halkınadır. Kendileri gibi düşünmeyen herkesi, bizi yok etmek istiyorlar” diye konuşan Bektaşoğlu,  MİT tırları davasında Milletvekili Enis Berberoğlu’nun adalete talimat verilerek 25 yıl hapis cezasına çarptırıldığını iddia ederek eleştirdi.  

“IŞİD’E SİLAH GÖNDERENLER SAVAŞ SUÇLARINI ÖRTBAS EDİYOR”
Bektaşoğlu “herkes biliyor ki, bu davanın suçluları o tırların içine silah doldurup Suriye’ye, aralarında IŞİD’in de olduğu muhalif güçlere gönderenlerdir. Bunu inkar etmiyorlar. Zaten başbakan yardımcıları Tuğrul Türkeş, itiraf etmedi mi?  
Şimdi savaş suçu işleyenler, kendi suçlarını örtbas etmek için suçlu yaratıyorlar. Ama bundan kurtulamayacaklar. Er ya da geç hesabını verecekler” diye konuştu.  

“BU ÜLKENİN BİR DİKTATÖRÜ VARSA CHP’Sİ DE VAR”
Milletvekili Bektaşoğlu, kendisinin de katıldığı Adalet Yürüyüşü ile ilgili bilgiler de verdi.  “CHP’ye yakışan bir düzen ve disiplin içinde, bizim de dönüşümlü olarak, nöbetleşe katıldığımız yürüyüşümüz toplumun her kesiminden gelen yoğun bir ilgiyle sürüyor” diye konuşan Bektaşoğlu, şunları söyledi:” her şeyden korkuyorlar, ama halkın barışçıl, demokratik, şiddet içermeyen eylemlerde birleşerek haklı taleplerini dile getirmelerin- den daha çok korkuyorlar.
Nitekim görüyorsunuz her gün en ağıza alınmayacak küfür benzeri sözlerle saldırıyorlar. Tehdit ediyorlar. Suçlayıp, karalıyorlar. Hep bir ağızdan koro halinde bağırıyorlar. Ama bizi yıldıramayacaklar. Bu kutlu yürüyüşümüz sürecek. Onlara rağmen bu kervan yürüyecek”. 
Karadeniz’den de yürüyüşe katılımlar olacağını açıklayan Bülent Bektaşoğlu İstanbul’a inşallah 1 milyon kişiyle gireceğiz. Haklıyız ve mutlaka kazanacağız. Bu ülkenin bir diktatörü varsa, CHP’si de var” dedi. 
Bektaşoğlu daha sonra Tirebolu CHP örgütünün düzenlediği ve ilçe başkanlarının ve STK’lar ve halkın katıldığı etkinlikte konuştu. Bektaşoğlu İlçe merkezindeki Adalet Yürüyüşü düzenleyen katılımcılara teşekkür etti.  

 

bülent yener bektaşoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gaziosmanpaşa bu ziyareti konuştu
Gaziosmanpaşa bu ziyareti konuştu
Kulağı etkiliyor... 3 günde bir değiştirin...
Kulağı etkiliyor... 3 günde bir değiştirin...