Advert

İsmini Ömer Halis olarak değiştirdi

Yeni kimliğini 15 Temmuz'da alacak

İsmini Ömer Halis olarak değiştirdi

Giresun’un Bulancak ilçesinde FETÖ Terör örgütü lideri Fetullah Gülen’in ismini taşımak istemeyen 16 yaşındaki Fetullah Yılmaz isimli genç ismini Ömer Halis olarak değiştirdi.
           

15 Temmuz Demokrasi nöbetleri süresince 27 gece boyunca Bulancak’ta nöbet tutan Fetullah isimli 16 yaşındaki gencin isteği üzerine babası bağlı bulunduğu Nüfus Müdürlüğünü mahkemeye vererek isim değişikliği talebinde bulundu. Haziran ayı içerisinde mahkeme süreci sonuçlanan dava neticesinde Bulancaklı genç ismini Ömer Halis olarak değiştirdi.

Yeni Kimliğini 15 Temmuzda alacak
İsmini Ömer Halis olarak değiştiren genç “Bugün artık daha gururlu, daha mutluyum. Yaklaşık 16 yıldır taşıdığım FETÖ terör örgütü lideri Fetullah isminden kurtuldum. İsmimin bir terör örgütü lideri ismi olmasından son derece rahatsızlık duyduğum için kendi isteğim ve ailemin de desteği ile hukuk süreci başlattık. Hukuki sürecin ardından Haziran ayı itibariyle ismim 15 Temmuz Hain darbe girişiminin yönünü değiştiren kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir’in ismi oldu. Yasal bekleme süreci geçtikten sonra yaklaşık 15-20 gün içerisinde yeni kimliğimi alacağım” dedi.

Bulancak Belediye Başkanı Yakar’dan tam destek
İsim değişikliği konusunda maddi ve manevi destek veren Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar “Öncelikle gencimizi bu güzel davranışından dolayı tebrik ediyorum. Ömer Halis kardeşimiz bundan sonra hayatı boyunca bu ismi gururla taşıyacak ve gelecek nesillere hikayesini gururla anlatacaktır. Ömer Halisdemir gibi kahraman şehitlerimizin isimlerini taşıyan genç yüreklerin artması geleceğimiz adına büyük bir umuttur” dedi.  

Ömer Halis , “Cumhurbaşkanımızın ellerinden öpmek isterim”
İsmini Ömer Halis olarak değiştiren 16 yaşındaki genç “15 Temmuz Hain darbe girişimine yine yön veren, darbenin gidişatını milleti sokaklara davet ederek değiştiren adam gibi duran, milletin adamı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Ömer Halis olarak buluşmak, ellerinden öpmek isterim. Darbe gecesinde kendisini katletmeye çalışan hainlere rağmen halkının arasında tarihe geçecek bir duruş sergileyen Cumhurbaşkanımızla buluşmak en büyük hayalimdir. Allah onu başımızdan eksik etmesin.” dedi.
 

fetullah yılmaz ömer halis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
300 fidan hibe edildi
300 fidan hibe edildi
TÜMSİAD Başkanı Doğan, kur artışını değerlendirdi
TÜMSİAD Başkanı Doğan, kur artışını değerlendirdi