Advert

Nasıl başaracak?

GÜSİAD Başkanı Yalçın'ın not defterinden

Nasıl başaracak?

Sanayici ve İşadamları etiketini taşıyan, Aydın Doğan gibi Türkiye’nin en saygın işadamının kuruluşuna öncülük ettiği derneğin (GÜSİAD) başkanlık bayrağını taşıma onuruna erişen, genç yaşında bir kaç karpuzu aynı koltuğa sığdıran, şimdi akademik kariyeri için ter döken daha doğrusu hiç eğip bükmeden Gümüşhane için koşturan, takdir gören, bir adım ötesi Türk ekonomisine önemli katkılar sunan bir büyük şirketin genel müdürlük gibi önemli bir konumunda yer alan Yüksel Yalçın’ın başarı grafiğinin arkasındaki sır nedir?
Çok değil bir süre önce GÜSAD’ın başkanlık görevi kendisine tevdi edildi. Hazır mıydı? Belli ki iyi bir koalisyonun ölçütü olarak bu zorlu görevi devraldı. Öyle olmasa güçlü derneğin güçlü iş dünyasından ‘olur’ alabilirmiydi?
Yalçın, bugüne kadar pek çok STK’da boy göstermişti ancak GÜSİAD gerçekten farklıydı? Yalçın bu derneği şimdi markalaştırma adına geceli gündüzlü uğraş veriyor

BEŞ G PROJESİ
Başkan Yüksel Yalçın bu projeye gerçekten büyük önem veriyor. GÜSİAD’ın öncelikli kovalayacağı proje bu olacak. Doğrusu teknik ve teknokratik bir üslupla anlatılması kamuoyuna bilgi verilmesi gereken bir konu başlığıdır 5 G projesi artı başkan Yalçın bu konuya büyük bir titizlikle eğiliyor. Bu eylem planının dalgasının önümüzdeki dönemde iş dünyasında ses getireceği aşikardır.

 

GÜÇLÜ İŞBİRLİĞİ

Yüksel Yalçın’ın GÜSİAD serüvenini anlatırken çantasının dolu olduğunu haber sayfamız zaten yazmış idi zira şimdi haklı çıktık ilk kez duyacağınız bir adımın ayak seslerini sizlerle paylaşmak istiyoruz. DOKİŞ yani Doğu Karadeniz İşadamları Derneği İşbirliği Platformu. İlk temas Trabzon İşadamları Derneği ve Bayburt İşadamları Derneği ile kuruldu. Başkan Yalçın belki de sürpriz bir öneri olarak ortaya koyduğu bu projenin her iki şehrin iş dünyasından büyük bir ilgi duyularak tasdik edildiğini duyurdu. Dahası, Sayın Murat Akçay, (Trabzon) Sayın Salim Arslanhan’ın (Bayburt) iş dünyasını temsilen platforma büyük bir destek verdiğini öne sürdü.
Öyle ite kaka bir platform olasılığından çok içerisine bölge illerinin de katılarak Gümüşhane eksenli büyük bir işbirliğinin de haberini şimdiden paylaşmak istiyor Sayın GÜSİAD Başkanı.
Tabi biz haddimizi bilerek bu konudaki geniş açıklamayı sayın başkana bırakalım yani Gümüşhane’de Doğu Karadeniz’de bu önemli girişimi bize göre birazcık merak ederek katkıda bulunsun diyoruz.

SÜLEYMANİYE PROJESİNE KATKI

GÜSİAD’ın belirlediği konu başlıklarında oluşturacağı komisyonlarla hem gündemi, hem de ekonomiyi yakın takibe alacağı belli ki inisiyatifi de elinde tutmak istediği Sayın başkanın ifadelerinde yer alıyor.
Örneğin Yüksek Mimar Yusuf Burak Dolu’nun Süleymaniye Projesine dönük izlenimleri bir rapor halinde Sayın Yalçın’a iletilecek. GÜSİAD, Gümüşhane’ye de bir çıkarma tabi ki yapacak. GÜSİAD, bu konuda gündem yaratan daha önceki açıklamalarının ötesinde projeye katkı sunma adına Gümüşhane’de de önemli çalışmalar yapacak yine bu konudaki açıklamalar sayın başkanın ağzından kamuoyu ile paylaşılacak.
Bir parantez açalım, Dr. Metin Akagün’ün Süleymaniye Bölgesindeki çalışmaları oradaki gelişmeleri izleyen komitenin başında yer alıyor olması derneğin günübirlik tartışmadan öte konuya verdiği önemi açığa çıkarıyor.

O KONUDA AYRICALIKLI ÇALIŞMA

Pestil köme bir başka ayrıcalıklı konu olarak başkanın not defterinde şöyle söyleyelim önemli yiyecek sektörleriyle pestilin yanyana getirilmesine dönük yine GÜSİAD Başkanının harika planları var dedik ya biz değil sayın başkanın açıklaması daha önemlidir bu kadar projeyi yan yana getirerek kısa sürede başarıyla yapılacak olabilmesi de haklı olarak başkanı ayrıcalıklı kılmalıdır.

 

DİKKATLE İZLEYİNİZ

Kısacası sayın Yüksel Yalçın’ı ve GÜSİAD’ı yakın zamanda  hele tatil sonrası çok büyük dikkatle pek çok kesimin Gümüşhane’nin de dikkatle izleyeceğinden hiç kuşkumuz yok..
Haydi hayırlısı.

yüksel yalçın güsiad
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Sizlerden Beklentimiz Büyük”
“Sizlerden Beklentimiz Büyük”
9. Kanuni günleri etkinliklerinin açılışı gerçekleştirildi
9. Kanuni günleri etkinliklerinin açılışı gerçekleştirildi