Advert

Rahmi Turan

Akşener'in kuracağı parti Türk siyasetini sarsabilir

Rahmi Turan

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, bugünkü köşe yazısında Meral Akşener'in kuracağı iddia edilen parti ile ilgili değerlendirmelerde bulundu
Tecrübeli kalem Rahmi Turan, bugünkü köşe yazısına Meral Akşener ve yeni parti iddialarını taşıdı.Yeni partiyle ilgili uyarılarda bulunan Turan, birlik olunması gerektiğinin altını çizdi ve Akşener'in kuracağı partinin Türki siyasetini sarsabileceğini ifade etti.

İşte Rahmi Turan'ın köşe yazısından öne çıkanlar:

Yeni bir parti doğmak üzere...Her doğum gibi bu da sancılı olacağa benziyor. Daha ilk adım atılmadan bölünme başladı. MHP Genel Başkan adaylarından Sinan Oğan, MHP'den atılmasına rağmen "Ben bu işte yokum!" dedi.

Parti yönetimini hukuk dışı yollarla ve çok eleştirilen mahkeme kararlarıyla elde tuttuğu belirtilen MHP Genel Merkezi, Sinan Oğan'ı kapı dışarı ettiğine göre bu muhteremin yeni oluşumu neden desteklemediği bilinmiyor.

Koray Aydın, MHP'den ihraç edilmeyen tek genel başkan adayı. Onun da yeni partiye katılmayacağı ve mücadelesini MHP içinde sürdüreceği anlaşılıyor.

Ancak... Koray Aydın, MHP'nin artık bir "Tabela Partisi" haline geldiğini unutuyor.

Bahçeli'nin partisi ilk seçimde barajı aşamayıp, Meclis dışında kalacak. Güçlü adaylardan Prof. Dr. Ümit Özdağ'ın yeni oluşum için tutumu henüz net değil.

 

* * *

Okurlarımdan sürekli sorular geliyor: "Yeni parti kurulacak mı?" "Ne zaman kurulacak?" "Lider kim olacak?" Yalnız muhalif MHP'lilere değil, tüm kesimlere hitap edilecek merkez sağda bir parti kurulacağı kesin.

Zamanını bilemem. Muhtemelen sonbaharda... Partinin lideri ise belli: Meral Akşener.Devlet Bahçeli korktuğu için onu MHP'den attırdı!

Bu da, Meral Hanım'ın güçlü olduğunu gösteriyor! Akşener'in şu anda kamuoyunda yakaladığı rüzgâr kuvvetli. Bunu iyi değerlendirirse, Türk siyasetini sarsabilir!

 

* * *

 

Dışlanmış, kovulmuş, haksızlığa uğramış kitlelerin yeni parti etrafında kenetlenmesi ve Devlet Bahçeli ile birlikte AKP'li kodamanlara da ders vermesi mümkün.

Bu yeni parti, Türk siyasetinin rengini değiştirebilir. Aynı kaderi paylaşan Ümit Özdağ, Koray Aydın ve Sinan Oğan'ın da yeni partiye güç vermeleri, en akılcı yol olur. Birlikten kuvvet doğar. Ülkemizin menfaati için fedakârlık zamanıdır şimdi...

meral akşener sinan oğan rahmi turan yeni parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Akın     2017-07-03 Başka yazısını değerlendirecek kişi yada gazete bulamadınız bunu haber yapıyorsunuz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Yaşanan selde o anları anlattı
Yaşanan selde o anları anlattı