Advert

Başbakan Yıldırım kararı önemsiz buldu

Önemsediği kararı açıkladı

Başbakan Yıldırım kararı önemsiz buldu

Yıldırım, AP’nin kararını önemsiz buldu, önemsediği konuyu açıkladı!
Avrupa Parlamentosu'nda Türkiye görüşmelerinin askıya alınmasını öneren tavsiye kararının ardından Başbakan Binali Yıldırım'dan sert bir açıklama geldi
Başbakan Binali Yıldırım, “Trafikte %100 Yaşam Projesi” açılış programında konuştu. Konuşmasının ardından soruları yanıtlayan Başbakan Yıldırım “Bu karar hükümsüzdür, önemsizdir. AB kendi vizyonunu belirlemeli” dedi.

Başbakan’ın AP’nin kararına ilişkin soruya verdiği yanıt şöyle:

“Parlamentolar zaman zaman böyle kararlar alabilir, o kararlar milletvekillerinin inisiyatifiyle konjonktürel şartlara göre alınan kararlardır. Bizim ise önemsediğimiz konu, AB yönetim iradesinin düşüncesidir. Yani AB ülkelerinin liderlerinin düşüncesidir, üst yönetiminin düşüncesidir. Orada oluşacak irade bizim için bağlayıcıdır biz de ona göre kendi irademizi ortaya koyarız. Biz ne yapacağımızı biliyorum. AB kafa karışıklığından vazgeçsin, Türkiye ile gelecek ilişkilerini daha sağlıklı bir zeminde yürütmesi için bugün bütün şartlar mevcuttur. Türkiye’yi eleştirmek yerine kendi içlerine baksınlar. AB ailesinin bireyi olmak vizyonundan bir şey kaybetmemiştir ancak AB bu noktada bir kafa karışıklığı yaşamaktadır. Bunu süratle ortadan kaldırılması ve ilişkilerin ilerlemesi şarttır. Bizim beklediğimiz budur.”

 

Halk Tv

Başbakan yıldırım AP
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!
Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!
Türkiye otoyol kalitesinde 30’uncu sırada
Türkiye otoyol kalitesinde 30’uncu sırada