Advert

Erken seçim için iki tarafta bıçağını biliyor

Prof. Öz'den 2019 uyarısı

Erken seçim için iki tarafta bıçağını biliyor

15 Haziran’da Ankara Güvenpark’tan başlayan Adalet Yürüyüşü, 9 Temmuz’da Maltepe’de yapılacak büyük miting ile sona erecek. 
Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, Adalet Yürüyüşü’nün tadında bırakılması gerektiğini belirtirken, erken seçim adına iktidar ve muhalefetin bıçağını bilediğini ifade etti.
Prof. Öz, parti olarak yürüyüşe destek verdiklerini ancak bu yürüyüşü bir partiye destek amaçlı olarak görmediklerini belirtirken, özellikle 2000’li yılların başında ülkede görülen adalet mekanizmasındaki eksikliklere dikkat çekti. Öz, ‘Bu toplumun bir parçası olarak gördüğümüz her adaletsizliği yüksek sesle dile getirdik’ dedi..
Öz, ‘Ergenekon, Balyoz gibi davalarda yaşanan süreçlerin ve son olarak hukuk noktasında iktidarın keyfi uygulamalarının adalet yürüyüşüne sebebiyet veren nedenler olarak öne çıktığını görebiliyoruz’ diye konuştu.
Prof. Öz, CHP’nin adalet yürüyüşünü tadında bırakması gerektiğini belirtirken, 15 Temmuz’da yaşanan askeri darbeye de karşı olduklarını söyledi.
Askeri darbeler ve hukuk dışı müdahalelerden en çok zarar görmüş parti olarak 15 Temmuz’u kabul etmelerinin mümkün olmadığını belirten Öz, ‘Ancak Adalet ve Kalkınma Partisi’nin ülkenin bu noktaya getirilmesinde yavuz hırsız gibi sürekli bağırmasının da anlamı yoktur, özellikle FETÖ bağlantılı siyaset ayağının ortaya çıkarılamaması enteresandır, iktidarın tamamıyla bu işten suçsuzum hiçbir bağlantım yok diyerek sıyrılmaya çalışması da kabul edilemez, mutlaka siyasi ayağını da ortaya çıkarılması gerektiğini düşünüyoruz ve hatta AK Parti içerisinde bulunan kimi üst düzey isimlerinde gelip çatır çatır ifade vermesi gerekiyor’ dedi.
AP Genel Başkanı Öz, iktidarın 16 Nisan’da ülke gerçeğini gördüğünü tartışmalı referandum sonucuna rağmen kaybettiklerini bildiğini öne sürerken, ‘2019 ülkemiz adına gerçekten çok önemli bir yıl olacak. İktidar 16 Nisan’da kaybettiğini biliyor. O oylama da sonucun nasıl çıkarıldığını tüm dünya  biliyor. O nedenle Adalet ve Kalkınma Partisi 15 Temmuz’un sıcaklığını, tartışmalarını hiçbir zaman elinden bırakmak istemiyor sürekli bir mağduriyet edebiyatı yaparak 2019’a ulaşmayı amaçlıyor. 15 Temmuz sadece Adalet ve Kalkınma Partisi hükümetine karşı yapılmış bir eylem değildir iktidar yöneticileri aynı zamanda bu ülkenin birlik ve bütünlüğüne dönük hain bir kalkışma olduğunu da bilmesi gerekiyor. ‘ diye konuştu.

 

prof. dr. vecdet öz akp 2019 adalt yürüyüşü maltepe 16 nisan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Mahir AKKAR     2017-07-09 Vecdet ÖZ ne zaman Hukuk Profesörü oldu? Yalan yanlış haber yapmayın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Tortum Gölü Cam Teras Projesi
Tortum Gölü Cam Teras Projesi