Advert

Haksızlık karşısında susmayacağız

Gümrükçüoğlu’ndan şike süreci değerlendirmesi

Haksızlık karşısında susmayacağız

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’ndan şike süreci değerlendirmesi 

Haksızlık karşısında susmayacağız 

Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı oturumları bugün başladı. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Temmuz ayı ilk Meclis birleşiminde Büyükşehir Belediyesinin son bir aylık dönemdeki çalışmaları hakkında Meclis üyelerini bilgilendirdi.

15 TEMMUZ AKŞAMI MEYDAN 
PARKI’NDA TOPLANALIM
 
Değerlendirmelerinin sonrasında 15 Temmuz (2017) Cumartesi günü ,15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirilmek istenen darbe kalkışımı ve bunun karşısında milletin zaferinin birinci yıl dönümünün kutlanacağını hatırlatan Başkan Gümrükçüoğlu, Trabzonluları 15 Temmuz akşamı Meydan Parkı’na davet etti. “15 Temmuz’da, hain darbe kalkışımı karşısında Türk Milletinin ortaya koyduğu bir büyük zaferi kutlayacağız” diyen Gümrükçüoğlu, “15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Gününde hep birlikte yine meydanlarda olacağız. Tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet’ diyen herkes ile bütün siyasilerimizle yine sahalarda, üniversitelerde olacağız, söyleşilerde, istişarelerde olacağız. Nasıl bir mücadeleden geçtiğimizi hatırlayacağız ve yaşayacağız. Birçok etkinliği bir ve beraber yaşayacağız. 80 milyonun birlik ve beraberliğinin mesajının bir kez daha bütün dünyaya iletilmesini sağlayacağız. Buradan bir kez daha 15 Temmuz akşamı tüm hemşehrilerimi Meydan Parkı’na davet ediyorum” diye konuştu. 

ŞİKEYİ BÜTÜN DÜNYA 
KABUL EDİYOR 

Şike soruşturmasının yıldönümü vesilesiyle Trabzonspor’un FİFA başvurusu ve şike süreci ile ilgili olarak da değerlendirmelerde bulunan Gümrükçüoğlu, Trabzonspor’un hakkını her platformda aramaya devam edeceklerini kaydetti. Trabzonspor yönetiminin, UEFA’nın Fenerbahçe’nin şike yaptığını tespit edip cezalandırmasına rağmen Türkiye’de gerekli yaptırımlar uygulanmadığı için FİFA’ya başvurduğunu hatırlatan Gümrükçüoğlu, “Katıldığımız tüm toplantılarda, tüm söyleşilerimizde, her platformda 2010-2011 şampiyonunun Trabzonspor olduğunu, Trabzonspor’un kupasını müzesinde tutanların bile aslında bunu kabul ettiğini, Türkiye’nin, bütün dünyanın bunu kabul ettiğini, hakkın sahibine teslim edilmesi gerektiğini söyledik ve söylemeye devam edeceğiz. Peygamber Efendimiz (S.A.V.)’in söylediği gibi haksızlık karşısında susan şeytandır. Haksızlık karşısında susmayacağız. Trabzonspor’umuzun, bu büyük şehrin hakkını aramaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

dr. orhan fevzi gümrükçüoğlu şike süreci 15 temmuz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Tortum Gölü Cam Teras Projesi
Tortum Gölü Cam Teras Projesi