Advert

Vali Memiş şehitlerin kabirlerini ziyaret etti

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü

Vali Memiş şehitlerin kabirlerini ziyaret etti

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül, Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cezayir Danışan, AK Parti İl Başkanı Celalettin Köse, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kurum müdürlerinden oluşan heyetle birlikte şehitlerin kabirlerini ziyaret etti.

Ziyaretlerinee ilk olarak Özcan Mahallesi Kabristanlığı’nda şehit Cengiz Erkan’ın kabrini ziyaret ederek başlayan heyet daha sonra Emirler Mezarlığı’nda medfun bulunan şehitler Asteğmen Murat Akçay, Jandarma Er Murat Yıldız ve Komiser Tamer Aktaş’ın kabirlerini ziyaret etti. Okunan Kur’an-ı Kerim’in ardından dua etti. Emirler Mezarlığı’nın ardından Kemaliye Camii’nde şehitler için okunan mevlid-i şerife iştirak eden heyet, mevlidin hemen ardından Hasköy Köyü’ne geçerek, şehit Teğmen Recep Erdoğan’ın kabrini ziyaret etti ve ailesiyle görüştü.

İl merkezinde bulunan kabir ziyaretlerinin ardından Kelkit ilçesine geçen heyet, Karşıyaka Köyü’nde şehit Piyade Üsteğmen Erdem Keskin’in kabrini ziyaret etti.

Şehitlerin kabirlerini ziyaretleri sırasında basın mensuplarına yaptığı değerlendirmede, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yaklaşık 1 yıl önce gerçekleştiğini hatırlatan Vali Memiş, “Bu hain girişimi Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, devletin yetkilileri ve özellikle milletimizin feraseti, dik duruşuyla atlattık. 249 şehidimiz var malum. Hepsine Allahtan rahmet diliyoruz.” dedi.

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine bugün itibariyle başladıklarını kaydeden Vali Memiş, “15 Temmuz’a kadar her gün programlarımız devam edecek. 15 Temmuz’dan sonra da demokrasi nöbetlerine Allah nasip ederse devam edeceğiz. Şehitlerimiz sayesinde bu vatan dimdik ayakta. Şehitlerimiz, gazilerimiz sayesinde, o vatanperver evlatlarımız sayesinde bizler devlet olarak devam ediyoruz. Onların hayatları pahasına verdiği mücadele sayesinde insanlarımız huzurla hayatlarına devam ediyorlar. Ben bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehit yakınlarına sabır diliyorum.” diye konuştu.

Şehitlerin, şehit olmadan önce sadece anne, babasının evladı iken şehit olduktan sonra yüce Türk milletinin evladı olduğunu vurgulayan Vali Memiş, “Onlar bizim evlatlarımız. Kabirleri ziyaret ediyoruz. Sürekli onlarla beraberiz. Şehit ailelerinin yanındayız her daim. Bütün protokol üyelerimizle, milletvekillerimizle, belediye başkanımızla programımıza devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

TC Gümüşhane Valiliği

vali okay memiş şehit kabir ziyaret kelkit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Yaşanan selde o anları anlattı
Yaşanan selde o anları anlattı