Advert

En büyük katkı Bakan Ağbal'dan

Bayburt'a Aile Yaşam Merkezi

En büyük katkı Bakan Ağbal'dan

Bayburt’ta Belediye Başkanlığınca yaptırılan Aile Yaşam Merkezi hizmete girdi. Açılış programına Maliye Bakanı Naci Ağbal’da katıldı.
Aile Yaşam Merkezi’nin açılış programında, Belediye Başkanı Mete Memiş, bir konuşma yaptı

Memiş, şunları kaydetti:
“Bugün burada ramazan ayı öncesi Bayburt’umuzun çok kıymetli, muhterem hanımefendilerine, hanım kızlarına ve Bayburt’ta yaşayan bütün kıymetli hanımefendilere kapılarını açan Bayburt’umuzda ve bölgemizde bir ilk olan Aile Yaşam Merkezi’nin açılışını yapmanın mutluluğu içerisindeyiz ve aynı zamanda da böyle güzel bir eseri, güzel bir projeyi tamamlamanın onurunu yaşıyoruz. 
Bu eserin bu aile yaşam merkezinin şehrimize kazandırılmasında en büyük katkı diğer projelerimizde de olduğu gibi hiç şüphesiz,  gecesini gündüzüne katıp Bayburt’umuz için hizmet eden çok kıymetli Maliye Bakanımızındı; Sayın bakanıma şahsım ve Bayburt adına teşekkürlerimi arz ediyorum. Ve yine Aile Yaşam Merkezi’nin tefrişinde, projelendirilmesinde çok ciddi emekleri olan sayın milletvekilimize çok teşekkür ediyorum. 


Şunu bilelim ki, FETÖ’nün yani emperyal güçlerin Türkiye’de uşaklığını ve maşalığını yapan bu ihanet çetesinin elinde bulunan, dün milletimizin bölünmesi noktasında ihanet faaliyetleri gösterilen bu mekânlar bugün sayın bakanımızın Bayburt Belediyesi’ne tahsisiyle artık Bayburt’umuzun ve Bayburt’umuzda yaşayan kıymetli hanım kardeşlerimizin istifadesine sunulacak. Hanımefendilerin ve çocuklarımızın eğlence ve eğitim alanları olacak. Bu anlamda bu güzel dönüşümün Bayburt’ta yapılmasından dolayı da memnuniyetimi ifade etmek istiyorum. Tekrar bu vesile ile hem Sayın Cumhurbaşkanımıza hem de bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu hafta Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde 15 Temmuz temalı etkinliklerin düzenlendiği 11-16 Temmuz 15 Temmuz Şehitleri Haftası. Bu açılışımızın böyle bir güne denk gelmesi de ayrıca anlamlı bunu da ifade edelim.


Bu merkez içerisinde yer alan konferans ve sergi salonları, el sanatları kursları, çocuk oyun alanları, engelli çocuklarımız için oyun alanları, kütüphane, kafeterya spor salonları ile oldukça komplike bir yapıda olup sadece ve sadece bayanlara hizmet edecektir. Yani hanım kardeşlerimiz hem sosyal ve sportif faaliyetlerini yerine getirecek, hem de merkezin bünyesinde açılacak olan kurslarla geliştirebilecekler. Ayrıca köylerden gelen hanım kardeşlerimiz köye dönüş vakitlerini bu merkezde çok rahatlıkla bekleyebilecekler. 


Ramazan ayı ile birlikte başlattığımız kısmi faaliyetlerimizle birlikte inşallah eylül ayında tam manasıyla hizmete başlayacak.  Bu merkezin işleyişinde Bayburt Belediyesi olarak organizasyonu biz yapacağız ama burada üniversitemizde olacak. Bu manada sayın rektörüme teşekkür ediyorum. Burada faaliyetlerine başladılar.  Yine bu merkezde valiliğimizle gerçekleştireceğimiz koordinasyonla şehrimizdeki tüm resmi kurumların ve sivil toplum örgütlerinin öngörüleriyle danışma ve istişare toplantıları sonucu yapılması 

naci ağbal bayburt aile yaşam merkezi mete memiş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!
Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!
Türkiye otoyol kalitesinde 30’uncu sırada
Türkiye otoyol kalitesinde 30’uncu sırada