Advert

GÜSİAD'ın 15 Temmuz Açıklaması

TC Devleti ve Milleti ile bölünmez bir bütündür...

GÜSİAD'ın 15 Temmuz Açıklaması

Hepimizin malumudur ki, 15 Temmuz 2016’da TC Devleti ve milleti FETÖ terör örgütü merkezli büyük bir yıkım projesi ile karşı karşıya kalmıştır.

Söz konusu girişim  gerçekleşmiş olsaydı Türkiye'nin, bugünkü Suriye benzeri bir yapıda olması kaçınılmaz olacaktı. Yurt dışı merkezli bu operasyonun, içerideki işbirlikçilerle birlikte harekete geçişi, TC’nin  tarihinde eşi görülmemiş bir tahribata sebep olmuştur.

Sn. Cumhurbaşkanımızın konuya ilişkin  çağrısıyla sokaklara dökülen milletin, tankların, helikopterlerin önüne kendini atması bu girişimin başarısızlığa uğramasında en büyük faktördür. Söz konusu bu girişimde milletimiz, emniyet mensuplarımız  ve askerlerimiz canını siper edip 256 şehit vererek, bu cani girişimi tarihin en karanlık sayfalarına gömmüştür.  

GÜSİAD olarak, başta devleti ve ülkesi için mücadele eden şerefli TSK mensupları olmak üzere, kendisini askerinin yanında göğsünü siper etmiş asker ruhlu milletimizin bu mücadeledeki fedakarlığını saygıyla anıyor, şehitlerimizi rahmetle yad ediyor, gazilerimize ise yüce Allah’tan şifa diliyoruz.  

Bizler, TC Devletinin birlik ve bütünlüğüne her zaman taraf olan bir anlayışla vatanının, milletinin, bayrağının, ve milli-manevi değerlerimizin sonsuz bekçileriyiz. Böylesi yıkıcı unsurların her çeşidi ile sonuna kadar mücadeleyi kendimize görev sayıyoruz.

Ecdadın emaneti bu güzel vatanda, cumhuriyetin kurucu değerleriyle barış içinde sonsuza dek yaşayan bir ülke olmak en büyük arzumuzdur. Bu coğrafyada tarihin ezberi şudur ki; “Türk’ler devleti ve  milleti ile bölünmez bir bütündür”

Kamuyoyuna saygıyla duyurulur.  

 

GÜSİAD YÖNETİMİ

güsiad 15 temmuz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Tortum Gölü Cam Teras Projesi
Tortum Gölü Cam Teras Projesi