Gümüşhane'de maden ocağında karbonmonoksit zehirlenmesi

2 işçi yaşamını yitirdi

Gümüşhane'de maden ocağında karbonmonoksit zehirlenmesi

Gümüşhane'deki bir maden ocağında karbonmonoksit gazından zehirlenen 2 işçi yaşamını yitirdi, gazdan etkilenen 4 işçinin ise ayakta tedavileri sürüyor.
Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Kelkit ilçesindeki bir maden ocağında karbonmonoksit gazından zehirlenen 2 işçinin yaşamını yitirdiğini, gazdan etkilenen 4 işçinin ise ayakta tedavilerinin sürdüğünü bildirdi.
Vali Memiş, konuya ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, Kelkit ilçesine bağlı Gümüşgöze Beldesi Alansa mevkisindeki bir kömür madeninde saat 23.59'da 2 işçinin karbonmonoksit gazından zehirlendiği bilgisinin kendisine ulaştığını belirtti.
İşçileri hayata döndürmek için sağlık ekiplerinin yoğun gayret gösterdiğini aktaran Memiş, şöyle devam etti:
"Kelkit ilçemizdeki bir maden ocağında karbonmonoksit gazından zehirlenen 2 işçimiz maalesef yaşamını yitirdi, gazdan etkilenen 4 işçinin ise ayakta tedavileri sürüyor. Maalesef Ramazan Bulut ve Şükrü Arslan isimli işçilerimiz karbonmonoksit gazından zehirlenerek yaşamını kaybetti. Onlara yardım için madene giren ve gazdan etkilenen işçilerimizden Ramazan Kurt, Özkan Eliusta, Mehmet Yıldızhan ve Recep Özsoy'un ise ayakta tedavileri Kelkit Devlet Hastanesi'nde devam ediyor." 
Memiş, konunun savcılığa intikal ettiğini, kendilerinin de ivedilikle konuyu Maden İşleri Genel Müdürlüğü'ne aktararak, gerekli idari tahkikatı yaptıracaklarını kaydetti.

 

ntv

gümüşhane karbonmnoksit zehirlenmesi 2 ölü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MHP Gümüşhane Afrin şehitleri için lokma dağıttı
MHP Gümüşhane Afrin şehitleri için lokma dağıttı
DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın basın açıklaması
DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın basın açıklaması