Advert

DSP Lideri Aksakal

“Ege’nin Mavi Sularına, Kıbrıs’ın Beşparmak Dağlarına Bu Kez Destan Yazarız!”

DSP Lideri Aksakal

DSP Genel Başkanı sayın Önder Aksakal, Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 43. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Aksakal’ın mesajı şöyle;

“Kıbrıs adasının barış iklimine kavuşturulmasının üzerinden 43 yıl geçti.

İnsanlığa ve barışa büyük bir hizmette bulunmak, yalnız Türklere değil, Rumlara da barış getirmek için yapılan Kıbrıs Barış Harekâtı, bir yandan da Ada’da iki toplumun varlığını tescillemiş oldu.

Kıbrıs davasının efsane ismi Rauf Denktaş ve bu davanın siyasi iradesini hayata geçiren unutulmaz lider Bülent Ecevit yıllarca bağımsız Kuzey Kıbrıs için çaba sarf ettiler.

15 Kasım 1983’de bağımsızlığını ilan eden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, 34 yıldır sürdürdüğü barışçı diyaloglardan etkili bir sonuca ulaşamamıştır. Yunanistan tam aksine Kıbrıs sorununun çözümü şöyle dursun, Ege’deki adalarımızın işgaliyle de Kıbrıs sorununun düğümlenmesine sebep olmaktadır.

Bugün Demokratik Sol Parti olarak, KKTC yöneticilerinin geçmişlerini unutmayan, ahde vefa duygusunu ayaklar altına almayan, milli kimliğimizi Rumların inayetine teslim etmeyen bir anlayış temelinde özgün davalarını sahiplenmeleri en önemli beklentimizdir.

Türkiye’ye düşen misyon ise, çözümsüzlüğün tarafı olmayı ısrarla sürdüren Rum ve Yunan stratejilerine karşı Ege’deki adalarımızın işgaline bir son verilmesi ve uluslararası arenada KKTC’nin tanınması sürecini başlatarak bu konuları gündemimizden çıkarmak olmalıdır.

Yeniden DSP iktidarına kadar bu gerçekleşmezse, Ege’nin mavi sularına, Kıbrıs’ın Beşparmak Dağlarına bir kez de destan yazmaktan çekinmeyeceğimiz bilinmelidir.

Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 43. yıldönümünde Ada’da barışın tesisi için sorumluluk alan, milliyetçiliği Beşparmak Dağlarına yazan Bülent Ecevit’i ve Kıbrıs davasının unutulmaz lideri Rauf Denktaş’ı saygı ve rahmetle anıyorum.”

önder aksakal kktc bülent ecevit rauf denktaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!
Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!
Türkiye otoyol kalitesinde 30’uncu sırada
Türkiye otoyol kalitesinde 30’uncu sırada