Advert

Necmettin Öğretmen'in fotoğrafını asan şoföre PKK'lılar ateş etti

Trabzonlu TIR şoförü Abdullah Özer’e...

Necmettin Öğretmen'in fotoğrafını asan şoföre PKK'lılar ateş etti

Trabzonlu TIR şoförü Abdullah Özer’e, Tunceli’de şehit edilen 23 yaşındaki öğretmen Necmettin Yılmaz’ın fotoğrafı ve Türk bayrağını asarken teröristler tarafından ateş açıldı.

Geçen ay tatil için memleketi Gümüşhane'ye giderken Tunceli - Pülümür karayolunda PKK tarafından kaçırılan ve cansız bedeni bulunan öğretmen Necmettin Yılmaz’ın büyük boy fotoğrafını yaptıran Trabzonlu TIR şoförü Abdullah Özer, Pülümür’e gitti.

Burada bayrak ve Yılmaz’ın fotoğrafına Tunceli - Pülümür yoluna asan Abdullah Özer, aracına geri döndüğü sırada tepelerde mevzilenen teröristler tarafından kurşun yağmuruna tutuldu.

Belinden tabancasını çıkararak arabasını siper olarak kullanan ve kendini savunan Abdullah Özer, ateşin kesilmesi üzerine olay yerinden ayrıldı.

Abdullah Özer ve arkadaşı yara almadan kurtuldu. O anlar yanında bulunan arkadaşı tarafından cep telefonu ile görüntülendi

Tır şoförü Abdullah Özer, bir ay önce Şırnak'ın Şenoba bölgesinde 31 Mayıs akşamı yüksek gerilim tellerine çarparak düşen helikopterde şehit olan 13 askerin fotoğraflarının da bulunduğu Türk bayrağını 2 bin 900 rakımlı Kato Dağı'nda asmıştı.

 

 

 

yeniçağ

abdullah özer kato dağı necmettin yılmaz tunceli - pülümür bayrak pkk ateş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Tortum Gölü Cam Teras Projesi
Tortum Gölü Cam Teras Projesi