Advert

GÜSİAD memnun dönüyor

Başkan Yalçın, bir dizi temas ve incelemelerin ardından açıklamalarda bulundu

GÜSİAD memnun dönüyor

Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜSİAD) Başkanı Yüksel Yalçın, beraberinde yer alan heyetle birlikte Gümüşhane’de bir dizi ziyaret ve temaslarda bulundu.
Gümüşhane Valiliği, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası, Belediye Başkanlığı nezdinde yapılan ziyaretlerin gündemine Süleymaniye Bölgesi damgasını vurdu.
Yalçın, ‘Gümüşhane’den son derece olumlu izlenimlerle ayrılıyoruz’ derken, Vali Okay Memiş öncülüğünde il de yapılan çalışmalardan övgüyle söz etti.

 


Gümüşhane şehrinin yıllardır beklediği Süleymaniye Bölgesinin turizme kazandırılması çalışmalarının son bölümüne değinen Yalçın, bölgede sürdürülen çalışmalarla 2018 yaz mevsiminde turist akımının bölgeye kayabileceğinden söz etti.
Yalçın, tarihi yapılar, tarihi dokuya uygun yapılan çalışmalar, bölgede yükselen eserlerin Süleymaniye Bölgesinin asırlık mazisi ile özdeşleşerek belirginleştiğini kaydederken, ‘Sayın Valimiz yaptığımız ziyarette de ifade ettiler bölgeye ayrı bir önem verdiklerini önemle vurguladılar. Bölge ile ilgili olarak geniş konseptli düşünceleri ve yaşama geçirmeyi planladıkları çalışmaların ayrıntılarından söz ettiler. Burada ifade etmek istediğimiz şey bölgede titiz ve kalıcı bir şekilde çalışmalar yürütüyor keza sayın belediye başkanlığımızın, sayın valiliğimiz ile müşterek hareket ederek ortaya koyduğu sürdürdüğü çalışmalar bizleri bu kanıya itti. Bölgede ayrıca yepyeni tarihi eserlerin ortaya çıkması da enteresan bir şekilde kendisini göstermiş. Yenilenen konaklar, yapılan yollar, tarihi dokunun bozulmadan tamamlanacak yerleşim sahaları göz önünde bulundurulduğunda ve bölgenin tamamlayıcı unsurları sona erdiğinde Gümüşhane artık Karaca Mağarasına gelip geri dönen turist kafilesi, yabancı konuklar ve yerli turizmcilerle anılmayacaktır’ dedi.

NECMETTİN ÖĞRETMEN UNUTULMADI

GÜSİAD Başkanı Yalçın Tunceli'de alçakca şehit edilen Necmettin Yılmaz öğretmenin ailesinede ziyaret ederek başsağlığı dileklerinde bulundu.. Yalçın, Necmettin Öğretmenin şehit edilmesinden duyduğu üzüntüyü baba Hamit Yılmaz'a iletti.

BELEDİYE BAŞKANI ÇİMEN HEYETİ SÜLEYMANİYE’DE AĞIRLADI
Belediye Başkanı Ercan Çimen’e de teşekkür eden GÜSİAD Başkanı Yüksel Yalçın, ‘Sayın Başkan bizleri bölgede ağırladı, yapılan çalışmalardan söz etti. Müthiş bir gayret var’ diye konuştu.

 

GÜSİAD AYRINTILI AÇIKLAMA YAPACAK
GÜSİAD Başkanı Yalçın, Gümüşhane izlenimleri ile ilgili olarak ayrıntılı açıklamanın İstanbul dönüşü iş dünyası ile paylaşılacağını da ifade etti.

 

DOKİŞ GÜNDEMDEYDİ
Yalçın, başkanlık koltuğuna oturduğu gün sonrası kendi çalışması olan DOKİŞ projesinin de Gümüşhane ziyareti esnasında Vali Memiş’e ifade edildiğini söyledi. Yalçın, GTSO ve Üniversite Rektörlüğüne yapılan ziyaretlerde de bu konunun gündeme alındığını söyledi.

GTSO İLE İŞBİRLİĞİ İYİ NİYET ÇALIŞMASI
GÜSİAD Başkanı Yüksel Yalçın, Gümüşhane ziyaretlerinin bir diğer ayağı olan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığınca da karşılıklı olarak işbirliği ve iyi niyet çerçevesinde bazı görüş ve önerilerinde her iki tarafça benimsendiğini kaydetti.

 

GÜSİAD VALİ MEMİŞ’İ AĞIRLAYACAK
Yalçın, Vali Okay Memiş’i Gümüşhane iş dünyasına dönük bazı kazanımların tartışılabileceği ayrıca öngörü ve telkinlerinde tartışılacağı bir programda ağırlamak istiyor. GÜSİAD Başkanı Yalçın, ‘Sayın Valimizin uygun programının olacağı bir gün de Eylül ayı içerisinde olabilir kendilerini İstanbul’da ağırlamak istiyoruz’ dedi.

üksel yalçın güsiad süleymaniye ercan çimen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DSP Genel Başkanı Aksakal
DSP Genel Başkanı Aksakal
GÜSİAD Başkanı Yalçın'ın Burs Açıklaması
GÜSİAD Başkanı Yalçın'ın Burs Açıklaması