Advert

'Kim ne derse desin federasyon dimdik ayaktadır'

Söğüt, 'Her zamankinden çok daha güçlü olmak zorundayız. Gümüşhane için mücadele ediyoruz'

'Kim ne derse desin federasyon dimdik ayaktadır'

Yeni döneme tüzük yenileme çalışmaları ile giren Gümüşhane Dernekler Federasyonu gelecek günlere daha umutla bakıyor.
Genel Başkan Tahsin Söğüt, federasyona dönük eleştirisel yaklaşımlara ise hoşgörü ile baktıklarını ifade ederken, ‘Kim ne derse desin federasyon dimdik ayaktadır’ dedi.
Söğüt, her türlü eleştiriye açık olduklarını bir kez daha yinelerken, yapıcı ve yarar sağlayıcı her görüşün federasyon zemininde tartışılabileceğini duyurdu.

BAŞKANLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM
Son Gümüşhane ziyaretine değinen Genel Başkan Söğüt, ‘Orada federasyonumuzun da katkılarıyla bir aşevi yükselecek. Önemli bir eser olacak. Uzun uğraşlar sonucu bu eser bu noktaya kadar geldi. Ben özelikle sayın belediye başkanlarıma teşekkür ediyorum bu konuda gerek Ümraniye gerekse Gümüşhane belediye başkanımız bizleri yalnız bırakmadılar’ dedi.

TARİHİ AÇIKLAYACAĞIZ
Tüzük kurultayına dönük zamanın duyurulacağını ifade eden Söğüt, daha güçlü federasyon için tüzük çalışmasının önemine vurgu yaptı.
Söğüt, açıklamalarını şöyle tamamladı:
‘Her zaman söyledik önce Allah rızası için yola çıkıyoruz sonra Gümüşhane adına her ne yapıyorsak yerine getirmeye çaba gösteriyoruz. Federasyonumuzun amacı daha güçlü adımlarla yola devam etmektir. Bu konuda her olumlu görüşü de değerlendiririz lakin sırf eleştiri getiren suyu bulandıran görüşlere de itibar etmeyiz. Kim ne derse desin bizim için önemli olan önce Gümüşhane’dir. Bu çatı altında mücadele verenlerin amacı bellidir. Federasyon her zamanki gibi daha güçlü olmak zorundadır. Zaman bizi haklı çıkaracaktır’ dedi.

YENİ BİNA ARAYIŞI
Genel Başkan Söğüt, federasyona yeni bina arayışı ile ilgili çalışmaların devam ettiğini bu konuda verilen sözlerin bulunduğunu kaydederken, bina olmazsa arsa arayışlarını da alternatif seçenek olarak kenarda tuttuklarını ifade etti.

tahsn söğüt güdef
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Bahadır YAVUZ     2017-07-27 Evet, Federasyon dimdik ayaktadır. Çünkü bir siyasi partinin arka bahçesidir. Daha öncede belirmiştim Gümüşhane Dernekler Federasyonu Gümüşhane halkını tümüyle kapsayan bir kurum değil bir siyasi partinin arka bahçesidir. Tabi ki Derneklerimiz başta üyelerin olmak üzere her siyasi parti temsilcilerinin bağışlarıyla faaliyet yürütmektedirler ama hiç zaman bir siyasi partinin hatta güç kim deyse onun yanında yer alamaz. Çünkü sen bir ili ya da ilçeyi temsil eden bir kurumsan her düşünceden insanların bir arada olduğu bu kurumlarda herkese eşit mesafede olmak zorundasın. Ben Gümüşhane Kelkitliyim bana ya da benim gibi düşünenlere sordunuz mu Gümüşhane tümüyle Evet’cimidir. Neye dayanarak hem binanıza hem de sokaklara evet pankartları aça biliyorsunuz. Bende bir ilçenin Dernek başkanlığını yürütüyorum o zaman bizde hayır pankartı açsaydık olur muydu?.Dernekler temsil ettikleri illeri ilçeleri ve köylerini tümüyle kapsayan bir kurum olmak zorundadırlar.Tek ortak değerimiz Cumhuriyetimizin tüm kazanımlarına sahip çıkmaktır.Kelkitliler Sosyal Yardımlaşma Eğitim ve Kültür derneği olarak bir keza daha paylaşmak isterim. ‘’KELKİT İÇİN VARIZ’’ KELKİT SOSYAL YARDIMLAŞMA EĞİTİM VE KÜLTÜR DERNEĞİ hiç kimsenin tekelinde değildir. Dernek olarak hedefimiz, Cumhuriyetimizin tüm değerlerine sahip çıkmak, başta İstanbul'dakiler olmak üzere tüm hemşehrilerimiz ile kucaklaşmak, birlikte sevinçlerimizi ve hüzünlerimizi paylaşmaktır. Kelkit’e ve Kelkit'liye de yakışan budur. İnsanların inançlarını, yaşam tarzlarını, giyimlerini sorgulamak ve yargılamak hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir. Derneğimizin sayfasında bu düşünce ve duygularla yer almak isteyen herkesin başımızın üstünde yeri vardır. Bu nedenle siyasi, din, dil, ırk, kıyafet ve benzeri konularındaki tartışmalarınızın, derneğimize ait bu platformda paylaşılmamasını önemle rica ediyoruz. Saygılarımızla
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!
Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!
Türkiye otoyol kalitesinde 30’uncu sırada
Türkiye otoyol kalitesinde 30’uncu sırada