Advert

Yüzde beşi bile…

Genel Merkezi şoke eden anket

Yüzde beşi bile…

Bu iddia Ankara gündemine bomba gibi düştü. MHP geçtiğimiz günlerde geniş kapsamlı bir anket yaptırdı. AK Parti ile olan ortak tavır tabana sordu. MHP Genel Merkezi aldığı sonuçlarla şoke oldu.
Haber kaynağının sağlam kaynaklardan elde edindiğini belirten adını vermeyen bir siyasi parti yetkilisi son günlerde AK Parti ile MHP arasında tırmanan gerilime söz konusu anket sonuçlarının damgasını vurduğunu söyledi.

ANKARA YÜZDE BEŞ METROPOL İSTANBUL’DA YÜZDE BİR
MHP Genel Merkezi’nin elde ettiği sonuçlara göre Ankara’da MHP oyları yüzde beşlere kadar düştü. İstanbul’da ise oylar yüzde bir’i de görebilir.

BU KRİZİ GEÇİŞTİRME ÇABASINDA
Anketlerdeki hayal kırıklığını gören genel merkez bu durumu geçiştirme çabasında. AK Parti – MHP arasında yaşanan kriz varmış gibi gösterilen tartışmaların bir başka noktası ise yine kulis haberlerine göre tabana işaret veriliyor olmasından kaynaklanıyor. MHP, AK Parti ile yakınlaşma yok görüntüsü vermek istiyor.

BAHÇELİ’YE BU KEZ BİR BÜYÜK SÜRPRİZ
7 Haziran genel seçimleri sonrası AK Parti’ye her konuda destek veren MHP’nin tavrı bu kez 16 Nisan referandumunda tabana yansımamıştı. Şimdi aynı parti tabanı yerel seçimde Genel Başkan Bahçeli’ye yine iddialara göre bir büyük sürprize hazırlanıyor.

BÜYÜK ŞEHİRLER ELDE GİDEBİLİR
Kulislerde ifade edilen sürprizin ise halen MHP’nin elinde bulunan büyükşehir belediye başkanlıklarının elden çıkabileceği yönünde kendisini gösterebileceği dillendiriliyor.

KILIÇDAROĞLU: ACELE ETME 
MHP’den ihraç edilen Meral Akşener cephesi ise CHP ile dirsek temasında. MHP’nin elinde bulunan büyükşehir belediye başkanlığına Akşener yanlısı adayların CHP tabanı tarafından desteklenebileceği de gelen bilgiler arasında. 2019 için kritik bir noktada bulunan bu ortaklık yerel seçimde kendisini gösterebilir..

mhp genel merkez anket yerel seçim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DSP Genel Başkanı Aksakal
DSP Genel Başkanı Aksakal
GÜSİAD Başkanı Yalçın'ın Burs Açıklaması
GÜSİAD Başkanı Yalçın'ın Burs Açıklaması