Advert

Yorulanlar varsa geri çekilsin derken..

Erdoğan, partililere seslendi, ‘Yorulanlar varsa geri çekilsin’ dedi

Yorulanlar varsa geri çekilsin derken..

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partililere seslendi, ‘Yorulanlar varsa geri çekilsin’ dedi.

Peki, partinin başına 16 Nisan referandumu sonrası genel başkan olarak dönen Erdoğan’ın bu serzenişi ne anlama geliyordu..?

 

Kaynak yine fokur fokur kaynayan AK Parti kulislerinden..

Şüphesiz 15 yıllık iktidarın getirdiği yorgunluk AK Parti’de iyice kendini hissetiririyor. Sık sık kabine değişikliği, bir önceki Başbakan değişikliği, mevcut Başbakan Yıldırım’ın Erdoğan’ın istediği performansı sergileyememesi olup biten dalgalanmaları bir türlü önleyemiyor.

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın partiye dönük geri planda kalan kimi bakan ve milletvekillerinden gelen telkinlerine sert tepki göstermesi bir kenara bu telkinleri not ettiği de Ankara kulislerinden çok parti kulislerinde yankılanıyor.

Erdoğan’ın parti tabanından gelen bir başka eleştiriyede canı fena halde sıkılıyor

Bu eleştiri, bilinen kimi alışkanlıkların tekrar edilerek devam ediyor olması 

Yerel yönetimlerden gelen SOS işaretleri, artan yolsuzluk haberleri, Erdoğan’ın dikkatinden kaçmazken, yeni hamlenin çare arayışlarının daha az eleştiri alan başarılı çalışmalarla öne çıkan isimlerle yola devam etme noktasında yaşandığıda öne sürülüyor.

 

AK Parti hükümetinin HSYK’dan spora, hukuktan bürokrasiye, eğitime hatta orduya kadar parti devletine dönüşüyor eleştirilerine kulak tıkaması da Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ı yeni arayışlara yöneltiyor.

 

İşte, ‘yorulan varsa geri çekilsin’! sözü de tam da bu noktada kendisini belli ederek partinin tamamına bir işaret olarak algılanıyor.

ak parti erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DSP Genel Başkanı Aksakal
DSP Genel Başkanı Aksakal
GÜSİAD Başkanı Yalçın'ın Burs Açıklaması
GÜSİAD Başkanı Yalçın'ın Burs Açıklaması