Advert

Bektaşoğlu, TBMM’nin konuşma ve önerge rekortmeni

İlk sırada fındık ve üretici var

Bektaşoğlu, TBMM’nin  konuşma ve önerge rekortmeni

CHP MİLLETVEKİLİ BÜLENT BEKTAŞOĞLU’NU MECLİS KARNESİ YİNE ‘PEK İYİ’: 117 GENEL KURUL, 15 KOMİSYON KONUŞMASI, 106 SORU ÖNERGESİ, 7 KANUN TEKLİFİ, 6 ARAŞTIRMA ÖNERGESİ…  

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, görev döneminde TBMM’de yaptığı çalışmalara ilişkin bilgi vermek amacıyla basın açıklaması yaptı.          

 

İLK SIRADA FINDIK VE ÜRETİCİ VAR 
Bektaşoğlu, TBMM’nin resmi kayıtlarına dayanarak verdiği bilgiye göre, bu süre içinde; Genel Kurul’daki 117 konuşmasının dışında, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi olarak bu komisyonda ve Plan ve Bütçe Komisyonlarında da 15 konuşma daha yaptı. 
106 soru önergesi veren milletvekili, 7 Kanun teklifi, 6 araştırma önergesi var. Ayrıca 463 Meclis Araştırma Önergesi, 47 Kanun Teklifi, 4 Meclis Genel Görüşme Önergesi, 1 Gensoru Önergesinde de imzası bulunuyor. 
Bektaşoğlu, “bu olağanüstü süreçte CHP milletvekili olarak, ülkemi, ilimi ve halkımızı en iyi şekilde temsil ettiğime inanıyorum. Pek çok sorunumuzu dile getirdim. Çalışmalarımın odağında bu dönemde fındık ve üreticisi oldu” dedi.
Milletvekili Bektaşoğlu açıklamasında, “25 ve 26’ıncı dönemde 117 defa genel kurulda söz alarak konuştum. Çoğu Giresun’la ilgili Başbakan ve Bakanların cevaplandırması istemiyle 106 soru önergesi verdim” dedi.

 

“PARLAMENTER DEMOKRASİ VE CUMHURİYETİ SAVUNDUK”
İki yılda olağanüstü bir dönemden geçtiklerini belirten CHP Milletvekili Bektaşoğlu, şunları söyledi: “Türk siyasi tarihinde hiçbir zaman yaşanmayanların yaşandığı olağanüstü bir süreçte görev yaptık. Bu sürede iki genel seçim, Cumhurbaşkanlığı seçimi, bir referandum oldu, bunun için arkadaşlarımızla kampanyalar yürüttük. 15 Temmuz darbe girişimi, terör, OHAL, FETÖ soruşturmaları, pek çok iç ve dış gelişmeleri de bu dönemde yaşadık.
Bununla birlikte siyasi iktidarın cumhuriyet, demokrasi, hukuk ve parlamenter sistemi ortadan kaldırmaya yönelik girişimlerine karşı kapsamlı bir mücadele yürüttük”. 

 

“İKTİDAR PARTİSİ MİLLETVEKİLLERİ DE DESTEK VERMELİ”
Çalışmalarına katkıda bulunan kişi ve kuruluşlara, parti teşkilatlarına, STK’lara, muhtarlara, basın, yayın kuruluşlarına teşekkür eden Milletvekili Bektaşoğlu, ”muhalefet partisi milletvekili olarak yaptıklarım ortada. Diğer milletvekili arkadaşlarımın da Giresun için bir mücadele içinde olmalarını diliyorum. Birlik ve beraberlik içinde Giresun’un daha çok hizmet almasını sağlamalıyız. Onlardan da destek bekliyorum” ifadesini kullandı. 

 

 

 

 

 

CHP GİRESUN MİLLETVEKİLİ BÜLENT YENER BEKTAŞOĞLU’NUN 25 ve 26 DÖNEMDEKİ TBMM ÇALIŞMALARINA İLİŞKİN ÖZET BİLGİLER

 

1-TBMM’DE KANUN TEKLİFİ, ARAŞTIRMA ÖNERGESİ,SORU ÖNERGESİ VE KONUŞMALAR

Giresun Milletvekili Bülent BEKTAŞOĞLU, Bütçe Kanunları ile Kesin Hesap Kanunları ve Bu Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Tasarıları, Anayasa Değişikliği Kanun Teklifleri, Çeşitli Kanun Tasarıları, Giresun’un sorunlarına ilişkin Gündem Dışı Konuşma, Siyasi Parti Grubu Önerileri, Temel Kanun Tasarıları, Temel Kanun Teklifleri, Uluslararası Anlaşmalara İlişkin Kanun Tasarıları, Yeniden Görüşmeleri Yapılan Tasarılar / Teklifler (tekriri müzakere) ve yerinden yapılan konuşmalar olmak üzere 117 defa TBMM Genel Kurulunda söz alarak konuşmuştur.

Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi olarak bu komisyonda ve ayrıca Plan ve Bütçe Komisyonlarında da 15 konuşma yapmıştır.

Giresun Milletvekili Bülent BEKTAŞOĞLU’nun 463 Meclis Araştırma Önergesi, 47 Kanun Teklifi, 4 Meclis Genel Görüşme Önergesi, 1 Gensoru Önergesinde imzası bulunmaktadır.

BEKTAŞOĞLU, bu dönemde TBMM Başkanlığı’na Başbakan ve ilgili bakanların cevaplandırması istemiyle 106 soru önergesi vererek, ülke, bölge ve Giresun’un çeşitli konulardaki sorunlarını gündeme taşımıştır.
Bu çalışmalar içinde fındık oran olarak ilk sırayı almıştır.

 

 

 

 

 

 

 

2- KANUN TEKLİFLERİ 

1-10/02/2016 Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi

Teklif ile; 2925 sayılı Tarım İşçileri Sosyal Sigortalar Kanunu'na tabi sigortalıların evlenmemiş kız çocuklarının genel sağlık sigortası hükümlerine tabi olmaksızın sağlık hizmetlerinden yararlandırılması öngörülmektedir.

2-10/02/2016 Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi

Teklif ile, Tarım İşçileri Sosyal Sigortalar Kanunu ve mülga Tarımda Kendi Adına ve Hesabına Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kanunu'na tabi emeklilerin evlenmemiş kız çocuklarının genel sağlık sigortası prim ödeme yükümlülüğünün kaldırılması, ayrıca bu kişilerin hâlihazırda birikmiş prim borçları ile bu borçlara ilişkin gecikme cezaları ve zamlarının tahsilinden vazgeçilmesi amaçlanmaktadır.

3-22/04/2014 Giresun İline İstiklal Madalyası Verilmesi Hakkında Kanun Teklifi

Giresun iline, milli mücadele yıllarındaki 42. 47. gönüllü alayların kahramanlıklarından dolayı, İstiklal Madalyası verilmesi amaçlanmaktadır.

4-17/08/2016 Şebinkarahisar Adıyla Bir İl Kurulması Hakkında Kanun Teklifi

Teklif ile; Şebinkarahisar adıyla bir il kurulması öngörülmektedir.

5-20/10/2016 Özel Tüketim Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi

Teklif ile gazilere araç alımında Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) istisnası tanınması öngörülmektedir.

6-16/11/2016Yükseköğretim Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi

Teklif ile, üniversitelerden farklı nedenlerle öğrenimine ara veren veya ilişiği kesilen ve diğer af kanunlarından yararlanamayan öğrencilerin üniversitelerine tekrar kayıt yaptırabilmeleri öngörülmektedir.

7-12/12/2016 Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi

Teklif ile; iki yıllık üniversite bitirenlere on iki ay yedek astsubaylık yapma imkanı verilmesi öngörülmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cülent yener bektaşoğlu chp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!
Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!
Türkiye otoyol kalitesinde 30’uncu sırada
Türkiye otoyol kalitesinde 30’uncu sırada