Advert

Hizmet sektöründe kalite çok önemli

Vali Memiş: 'Biz inandık, siz de inanın'

Hizmet sektöründe kalite çok önemli

Gümüşhane’de yeni iş girişimlerinin desteklenmesi ve girişim potansiyelinin araştırılması projesinin açılış toplantısı, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonu’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Erdem, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Lütfi Kılıç, Doğu Karadeniz Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Mustafa Yılmaz, kurum müdürleri ve girişimciler katıldı.

2017 turizm için hamle yılı olacak

Toplantıda yaptığı konuşmada, Gümüşhane’de turizm konusunda çok önemli çalışmalar yapıldığını dile getiren Vali Memiş, “Hem yayla turizminde hem de doğa turizminde elimizden gelen çabayı göstereceğiz inşallah. Bizler Gümüşhane Valiliği olarak bütün bürokratlarımız ve bütün paydaşlarımızla Gümüşhane’mizin kalkınma sacayaklarından birisi olarak turizmi görüyoruz. 2017 yılı turizm açısından bizim hamle yılımız olacaktır.” dedi.

 

Yolun başındayız

Gümüşhane olarak, turizm altyapısı olan konaklama ve tesis konusunda henüz yolun başında olduğumuzu kabul etmemiz gerektiğini kaydeden Vali Memiş, başta Süleymaniye Mahallesi, Karaca Mağarası, Limni Gölü, Tomara Şelalesi, Örümcek Ormanları ve yaylaları olmak üzere tüm turizm destinasyonlarında devam eden yol ve tesis çalışmaları hakkında katılımcılara bilgi verdi.

 

100 bin kişiyi merkeze de getireceğiz

Gümüşhane’nin 2017 - 2018 yılları itibariyle turizmden para kazanmaya başlayacağını ifade eden Vali Memiş, “Bizden önceki idarecilerimizin, siyasetçilerimizin, yerel yöneticilerimizin yaptıklarına bizler de bir şeyler kattık ve yavaş yavaş artık hazırız diyebiliyoruz. Özellikle 5 yıldızlı otelimiz açıldıktan sonra bu daha da iyi olacak. Karaca Mağarası’na gelen en az 100 bin kişiyi Gümüşhane merkeze de getireceğiz. Biz buna inanıyoruz, sizler de inanın. Ama herkesin biraz çaba göstermesi gerekiyor. Özellikle hizmet sektörünün buna hazır olması lazım. Hizmet sektöründe kalite çok önemli.” şeklinde konuştu.

 

Gümüşhne'ye 7 milyar TL yatırım

Gümüşhane’ye son yıllarda 7 milyar TL’lik yatırım yapıldığını belirten Vali Memiş, “Bu yatırımların yapılmasında emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sayın Başbakanımıza, hükümetimizin bütün yetkililerine, Milletvekillerimiz Sayın Hacı Osman Akgül ve Sayın Cihan Pektaş’a, Belediye Başkanımız Ercan Çimen ve ekibine teşekkür ediyorum.” dedi.

 

T.C  Gümüşhane Valiliği

 

okay memiş gümüşhane valisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!
Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!
Türkiye otoyol kalitesinde 30’uncu sırada
Türkiye otoyol kalitesinde 30’uncu sırada