Advert

Erzurum’a Orköy Desteği Sürüyor…

Destek Vermeye Devam Edilecek

Erzurum’a Orköy Desteği Sürüyor…

Orman ve Su İşleri Bakanlığı orman köylerinde yaşayan vatandaşlara destek vermeye ve gelir düzeylerini artırmaya devam ediyor.

Bakanlık tarafından orman köylerinde yaşayanların sosyal ve ekonomik gelişmelerini desteklemek maksadıyla geliştirilen projeler ülke genelinde ara vermeden uygulanıyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) bu projelerin devam ettiği Erzurum’da orman mahallelerinde yaşayan vatandaşlara 2003 yılından bu yana 20 milyon TL’den fazla kredi desteği verdi.

 

Erzurum’daki Orman Köylülerine 20 Milyon TL’den Fazla Destek
Bölgelerin coğrafi şartları göz önüne alınarak uygun projeleri hayata geçiren Bakanlık Erzurum’da süt sığırcılığı, güneş enerjisi ve fenni arıcılık başta olmak üzere birçok alanda orman köylülerine yaklaşık 20 milyon TL’den fazla kredi desteği sağladı. 
2003 yılından bu yana şehirde toplam 2 bin 205 aileye destek veren Bakanlık, 2017 yılında da 130 aileye 2 milyon TL destek vermeyi hedefliyor.

 

Destek Vermeye Devam Edilecek
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bakanlık olarak orman köylülerini düşündüklerini onların kalkınmalarını desteklemek gayesiyle birçok proje geliştirdiklerini ve bu projelerle vatandaşlara ilave istihdam alanları oluşturduklarını ifade etti.
Ayrıca orman alanlarında yürütülen faaliyetlerde orman köylülerini işçi olarak çalıştırdıklarını kaydeden Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bu yıl da bu tür projeleri çeşitlendirerek destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

 

erzurum orköy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
100 yaşına kadar yaşamanın formülü gen testinde saklı
100 yaşına kadar yaşamanın formülü gen testinde saklı
Gitmeyin kurultaya
Gitmeyin kurultaya