Bu ne cürettir?

Bektaşoğlu'ndan, AKP'li Oğan'a sert tepki

Bu ne cürettir?

CHP Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu, AKP Yöneticisi Ayhan Oğan’ın bir tv programında; ‘Yeni bir devlet kuruyoruz kurucusu da Recep Tayyip Erdoğan’dır’ açıklamasına sert sözlerle tepki verdi.
CHP Milletvekili, Oğan’ın sözleri üzerine basın açıklamasında bulundu, Cumhuriyet Savcılarını göreve davet etti. Bektaşoğlu, şunları söyledi:
AKP yöneticisi Ayhan Oğan isimli 'adam' milyonların gözü önünde, "15 Temmuz'dan sonra Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde yeni bir devlet kuruyoruz" diyeli saatler geçtiği halde, isimlerinin solunda Cumhuriyet yazan ve Cumhuriyeti korumakla görevli savcılar hala bir işlem yapmadılar... 
Yapmayacaklarını da biliyoruz ama çağrımızı tarihe not düşmek adına yapıyoruz: Bu itiraf ve niyetin hesabı sorulmalıdır. 

Ne demektir ‘yeni devlet’… 
Bu ne cürettir?   
Atalarımızın, Atatürk önderliğinde kan ve can vererek kurduğu ve ilelebet yaşatmak için binlerce şehit verdiğimiz, son olarak da; FETÖ/PDY olarak tabir edilen Fetullah Gülen Cemaati’ne mensup hainler ele geçirmeye çalışırken hep birlikte siper olduğumuz devletimiz yerine, hangi devleti, kim ve nasıl kurmaktadır? 
Hep söylediğimiz gibi, ülkemizi yöneten bir partinin niyeti bu sözlerle bir kez daha ortaya çıkmıştır.
Ama CHP olarak, her kim olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni yıkmaya yönelik eylem içinde olanların peşini bırakmayacağız.
Cumhuriyet ve demokrasimizi bedeli ne olursa olsun sonuna kadar koruyacağız.

bülent yener bektaşoğlu ayhan oğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bizim de diyeceklerimiz var..
Bizim de diyeceklerimiz var..
Türk - Av genel kurulu tarihi kararlara imza attı
Türk - Av genel kurulu tarihi kararlara imza attı