Advert

Hepimiz kardeşiz!

Bakan Soylu çok önemseniyor

Hepimiz kardeşiz!

Mardin ve Trabzon arasında başlayan kardeşlik köprüsü projesi dalga-dalga yayılıyor. Projenin ikinci ayağında Bitlis ile Artvin arasında karşılıklı ziyaretler gerçekleşti.


BAKAN SOYLU ÇOK ÖNEMSİYOR  

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun himayesinde gerçekleşen ve büyük önem verdiği kardeş şehirler projesi büyük ilgi görüyor. Trabzon ve Mardin arasında şehit kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün hayalini gerçekleştirme  kapsamında başlatılan kardeş şehirler projesinin ikinci ayağı  Artvin ve Bitlis arasında gerçekleşen karşılıklı ziyaretlerle tamamlandı. Projede amaç hayatın her alanında dayanışma ve paylaşma örneği sergileyerek önyargıları kırarak yerinde görmek ve dokunmak..  

 

SIRADA GÜMÜŞHANE VE GİRESUN VAR  

 

Kardeşlik köprüsü projesi karşılıklı gerçekleşen ziyaretlerle illerin kültür kaynaşması, tanıtım ve turizme de da vesile oluyor. Her ilde dört gün süren gezi kapsamında kurulan dostluklar ise projeye büyük katkı sağlıyor. Trabzon-Mardin ve Artvin-Bitlis kardeşliği projesinden sonra şimdi sırada Gümüşhane-Bingöl ve Muş-Giresun illeri arasında kardeşlik köprüsü oluşacak. Ülkenin birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulduğu şu günlerde bu projenin hayati önem taşıdığını belirten projenin koordinatörü Ahmet Külekçi “Bu ülke üzerinden hesap yapanlara en büyük tokadı işte bu tür projeler  vuruyor. Allah’ın izniyle ülkemiz doğusu-batısı kuzeyi ve güney ile hoşgörünün, huzurun ve kardeşliğin merkezi olmaya devam edecek” dedi.    

 

61 saat

 

süleyman soylu kardeşlik köprüsü mardin trabzon gümüşhane
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Tortum Gölü Cam Teras Projesi
Tortum Gölü Cam Teras Projesi