Advert

'Önemli olan ilimizin tanıtımını yapmak'

Uluslararası Gümüşhane Kuşburnu - Pestil-Kültür ve Turizm Festivali

'Önemli olan ilimizin tanıtımını yapmak'

Uluslararası Gümüşhane Kuşburnu - Pestil-Kültür ve Turizm Festivali 25 – 26 - 27 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek. Festival için hazırlık toplantısı, Gümüşhane Valisi Okay Memiş’in başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonundaki toplantıya, Belediye Başkanı Ercan Çimen, Vali Yardımcısı Selçuk Yosunkaya, İl Emniyet Müdürü Orhan Kar, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cezayir Danışan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Gümüşhane’nin gurbetçisi fazla olan bir il olduğunu dile getiren Vali Memiş, “Toplamda yaklaşık 180 bin nüfusumuz var ama Gümüşhane haricinde yaşayan yaklaşık 500 bin nüfusa sahibiz ve bu nüfus da bizim en büyük zenginliğimiz. Yazın, bütün Doğu Karadeniz Bölgesi’ndeki diğer illerde olduğu gibi memleketlerine teşrif ediyor değerli hemşerilerimiz. Hem onlar için hem de ilimiz için festivaller önemli. Hemen hemen bütün ilçelerimizde bu sene güzel festivaller oldu.” dedi.

Güzel bir organizasyon yapmayı hedeflediklerini dile getiren Vali Memiş, “Belediyemizin öncülüğünde bir organizasyon olacak ama bizler de Valilik olarak, diğer merkezi idare kurumları olarak destekleyeceğiz. Önemli olan ilimizin tanıtımını sağlamak.” diye konuştu.

Toplantıda daha sonra festival programının içeriğiyle ilgili istişarede bulunuldu.

Uluslararası Gümüşhane Kuşburnu - Pestil-Kültür ve Turizm Festivali okay memiş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DSP Genel Başkanı Aksakal
DSP Genel Başkanı Aksakal
GÜSİAD Başkanı Yalçın'ın Burs Açıklaması
GÜSİAD Başkanı Yalçın'ın Burs Açıklaması