Advert

Cumhurbaşkanımız sonuna kadar haklı

'Ayder'i biz kirlettik' demişti

Cumhurbaşkanımız sonuna kadar haklı

Rize ve Trabzon’da çeşitli temas ve incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Ayder’i biz kirlettik’ sözü geniş yankı buldu.
İş dünyası ve iş çevrelerince de olumlu yanıt bulan ifadenin ardından açıklamalarda bulunan Ünlü İşadamı Hasan Ekşi, ‘Cumhurbaşkanı sonuna kadar haklıdır’ dedi.
Adı geçen Ayder yaylasının betonlaşmaya ve çarpık yapılaşmaya kurban edildiğini belirten Ekşi, ‘’Ben İkizdereliyim, o bölgeyi iyi tanırım ve bilirim maalesef bu bölge, insanoğlunun eliyle tamamen doğal ortamından çıkarıldı, betonlaşmaya ve çarpık yapılaşmaya kurban gitti olmamalıydı, Ayder’in zaten kendine özgü bir güzelliği var, bu konudaki eksiklikler neyazıkki kimi yerel yönetim anlayışı ile ortaya çıktı. O canım bölgeleri tahrip etmek hiç de hoş olmadı. Bu bakımdan sayın Cumhurbaşkanımızın ifadeleri son derece doğru ve yerinde tespitlerdir, ve de sonuna kadar haklıdır’ dedi.
Kültür ve Turizm Bakanlığı’na da çağrıda bulunan Ekşi, ‘Sayın bakanlığımız bölgenin bir an önce bulunduğu noktadan kurtulması yapılan yanlışların önüne geçilmesi adına gereken tavrı ortaya koyarak bölgenin daha fazla zarar görmemesi adına gerekli çalışmayı başlatması gerekir. Yetkililer, ilgililer kim varsa Ayder olur, yaylalar olur, betonlaşmaya çarpık yapılaşmaya kurban gitmiş Karadeniz tüm coğrafyası olur bir an önce gereken aksaklıkların giderilmesi gerekir’ diye konuştu.

 

hasan ekşi cumhurbaşkanı erdoğan ayder kültür ve turizm bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Fatin Sezgin     2017-08-09 Samimi olan tavır tahribat yapmamaktır. Hata ve kıyımlara göz yumduktan sonra pişmanlık belirtmek ve tenkit etmek soyulduktan sonra evin kapısını kilitlemeye benzer. Önce günahları işleyip sonra haftalık günah çıkarması yapmak Hristiyanlıkta vardır. Bugün devam eden yıkımların günah çıkarması da herhalde on yıl sonra olacak.
Adem akbeniz     2017-08-09 Merak etmeyin ayder dünyada en güzel yerlerden biri olacak sabredin görün erken yorumlardan uzak duralım görelim bu ayder bu şekilde kalmayacak gerekenler geregini yapacaklar
MEDENİ DEVECİ     2017-08-09 Sayın.Cumhurbaşkanımaza Ve TSTK Başkanımız Hasan Ekşinin Açıklamalarına katılıyorum.
MEDENİ DEVECİ     2017-08-09 Sayın.Cumhurbaşkanımaza Ve TSTK Başkanımız Hasan Ekşinin Açıklamalarına katılıyorum.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!
Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!
Türkiye otoyol kalitesinde 30’uncu sırada
Türkiye otoyol kalitesinde 30’uncu sırada