Advert

Başkan Memiş

“Bayburt Bütünüyle Kentsel Dönüşüme Tabi Olacak”

Başkan Memiş

Bayburt’a kazandırılan tesisler ve yapımı devam eden belediye çalışmalarını mahalle muhtarlarıyla birlikte yerinde inceleyen ve projelerle ilgili muhtarlara bilgi veren Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Bayburt’un bütünüyle kentsel dönüşüme tabi olacağını ve en kısa zamanda konuyla ilgili Maliye Bakanı ile Çevre ve Şehircilik Bakanının Bayburt’a geleceğinin müjdesini verdi.  

7 Bin Metrekare Kent Meydanı, 5 Bin Metrekare Kapalı Otopark
Şehre kazandırılan tesisler ve yapımı devam eden çalışmaları incelemek amacıyla muhtarlarla birlikte şehir turuna ilk olarak alt katı 5 bin metrekare kapalı otopark, üst katı ise 7 bin metrekare kent meydanı olacak olan Saray Bahçesi olarak bilinen alanda başlayan Başkan Memiş, projeyle ilgili verdiği bilgide çalışmaların bitmesiyle birlikte Cumhuriyet Caddesi’ndeki otopark sorununun tarihe karışacağını, kent meydanının ise son derece modern peyzajıyla hizmete sunulacağını söyledi.

Şehir Merkezinde Birçok Cadde Aynı Kalitede Olacak
Daha sonra yol ve kaldırım çalışmasının tamamlandığı Turan Caddesi ile son haliyle örnek bir cadde görünümüne kavuşan aynı zamanda takdir edilen Sebahattin Savacı ile benzer çalışmaların yapıldığı Şair Zihni ve Şair Celali Caddelerini mahalle muhtarlarıyla birlikte gezen Başkan Memiş, aynı çalışmaların devam ettiği Ulu Camii çevresindeki caddelere geçerek burada da gerçekleşen çalışmaları yerinde inceledi ve şehir merkezinde birçok caddenin aynı kalitede yapılarak örnek olacağını kaydetti. 

Yöresel Halk Pazarı ve Kapalı Otopark
Yol ve kaldırım çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Memiş ve beraberindekilerin bir sonraki durağı Kadızade Mahallesi’nde devam eden Yöresel Halk Pazarı ve Kapalı Otopark Projesi oldu. Buradaki çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Semerciler Caddesi’nde de otopark sorununun sona ereceğini belirten Başkan Memiş, aynı zamanda şehre bir yöresel halk pazarının, mahalleye ise örnek bir parkın kazandırılacağını dile getirdi.  

Hem Fiziksel Hem Biyolojik Arıtma
Belediye Başkanı Mete Memiş ve mahalle muhtarları daha sonra Kaleardı Mahallesi’ne geçerek 1,5 yıl önce faaliyete geçen Atık Su Arıtma Tesisi’ni incelediler. Fiziksel arıtmanın yanında tesisin biyolojik arıtma özelliğinin de olduğunu belirten Başkan Memiş, bu özelliğin Türkiye’de nadir olduğunu dile getirdi ve bunun sonucu olarak tesisin içinde dahi koku olayının olmadığını ifade etti. Belediye Başkanı Memiş, “Yaklaşık iki yıldır faaliyette olan atık su arıtma tesisi sayesinde şehrimizin hiçbir noktasında Çoruh’a kanalizasyon akmıyor. Bütün şehrin kanalizasyonu hem fiziksel hem de biyolojik arıtma özelliğine sahip olan bu tesiste toplanarak arıtılıyor. Çok şükür göz bebeğimiz olan Çoruh pırıl pırıl akıyor. Çoruh’un nasıl bir temizliğe kavuştuğunu test etmek için nehrin içinden geçtiği her hangi bir köye gidip orda yaşayan vatandaşlarımızdan da bilgi alabilirsiniz” diye konuştu.  

 

bayburt kentsel dönüşüm mete memiş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DSP Genel Başkanı Aksakal
DSP Genel Başkanı Aksakal
GÜSİAD Başkanı Yalçın'ın Burs Açıklaması
GÜSİAD Başkanı Yalçın'ın Burs Açıklaması