Advert

Giresun çoktan sildi

CHP Milletvekili Bektaşoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi

Giresun çoktan sildi

CHP Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın parti başkanı sıfatıyla Giresun İl Danışma Kurulunda yaptığı açıklamalarına dönük eleştirilerde bulundu.
Bektaşoğlu, ‘Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, AKP Genel Başkanı sıfatıyla geldiği Giresun’da, partisinin il danışma meclisinde yaptığı konuşma, tam bir hayal kırıklığı yaratmıştır.’ Dedi.  
Bektaşoğlu, şunları söyledi:

MESNETSİZ SUÇLAMALAR
kendisi bu konuşmasında, her zamanki gibi sadece Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik öfke, hakaret dolu üslubuyla gerçekdışı, mesnetsiz suçlamalarda bulunmuş, ne Türkiye, ne de bölgemiz ve Giresun’un hizmet beklentilerine, ilimizin ana sorunlarına hiç değinmemiştir. 


“KENDİSİNDEN MÜJDELER, FINDIKLA İLGİLİ AÇIKLAMALAR BEKLERDİK” 
Oysa kendisinden, en azından, Karadeniz’i İçanadolu üzerinden Akdeniz’e bağlayan Eğribel Tüneli’nin standartı yüksek ticaret yolu olarak yapılacağına, bu yolun ucundaki Giresun Limanı’nın atıl durumdan kurtarılacağına, Erzincan demiryolu hattının Tirebolu üzerinden sahildeki ilçelerden Trabzon’a bağlanacağına, Güney Çevre Yolu Projesi’nin ihale edileceğine, Tıp Fakültesi Hastanesi’nin tamamlanacağına, köy ve yaylalarımıza dair müjdeler vermesini beklerdik. 
Özellikle fiyatı 7-8 TL’ye kadar düşen ve önümüzdeki haftalarda pazara indirilecek olan fındığın bu sezonki akıbetini, hangi kurum tarafından hangi fiyatla alınacağın öğrenmek, hükümete dönük bir çağrı yapmasını isterdik. 
                         
“YOKLAMA YAPMAYA GELMİŞ” 
Oysa Sayın Erdoğan’ın bu ziyareti akıllarda, toplantıya katılanlardan yoklama alması ve Bakan Nurettin Canikli’ye katılımın az olması ve geçmiş seçimlerdeki oy kaybı nedeniyle yönelttiği eleştiriler ve tepkisiyle akılda kalmıştır. 
Günlerdir reklamları ve belediyelerin ücretsiz taşıma duyuruları yapılmasına rağmen bu toplantı mitinge dönüşmemiştir.  

 

GİRESUN’DA GÜÇ KAYBETTİĞİNİ İLGİSİZLİKTEN ANLAMIŞTIR
AKP Genel Başkanı Erdoğan, partisinin tüm Türkiye’de olduğu gibi Giresun’da da güç kaybettiğini kendisine gösterilen ilgisizlikten anlamıştır. 
Karadeniz’in diğer illerinde de durum farklı değildir. 


GİRESUN ÇOKTAN SİLDİ
Erdoğan’ın bu gezisi, Giresun halkının AKP’yi ve O’nun ilimize hizmet etmeyen milletvekillerini defterinden çoktan sildiğini göstermiştir. 
Öyle anlaşılıyor ki AKP, son seçimler ve referandumda başlayan dibe doğru düşüşünü 2019’daki seçimlerde de sürdürecek ve Giresun’da umduğunu bulamayacaktır.  
Halkımızı, özellikle her dönem Erdoğan’a oylarıyla destek olan AKP seçmenlerini, bu toplantıya rağbet etmeyip demokratik olgunlukla bu şekilde bir mesaj verdiği için kutluyorum.

bülent yener bektaşoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DSP Genel Başkanı Aksakal
DSP Genel Başkanı Aksakal
GÜSİAD Başkanı Yalçın'ın Burs Açıklaması
GÜSİAD Başkanı Yalçın'ın Burs Açıklaması