Advert

Tatil süresi uzun mu?

İş çevreleri ne dedi?

Tatil süresi uzun mu?

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, ‘ülke gündeminde bu kadar sorun var, çözümü bekleyen bu kadar iş var mesela bu bankalar neden vergi şampiyonu hiç düşündünüz mü? bunlara kafa yormak varken; 10 gün tatil olsun mu, olmasın mı? tartışmasını gerçekçi bulmuyorum’ dedi.

Kısa süreli tatil programını tamamlayarak Gümüşhaneye dönen Akçay, hain terör örgütünün Maçka’da düzenlediği saldırıyı kınadığını, hainlerin bir an önce yakalanıp adalete teslim edilmesini beklediklerini söyledi. Akçay, ‘Şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine de başsağlığı diliyorum’ dedi

 

 

KALAN KALDI GİDEN GİTTİ

Yaklaşan Kurban Bayramı tatil süresiyle ilgili olarak yükselen 10 günlük tatil olsun isteklerine de yorum getiren Akçay, ‘Tabi turizme katkısı olacaktırancak Gümüşhaneye zaten bir artısı olmaz diye düşünüyorum neden? Kalan kaldı giden gitti bundan sonra çok fazla sirkülasyon şehre olmaz.. Bizim uzun tatili değil mal ve hizmetlerin devamına ilişkin bir atmosfere ihtiyacımız var. Örneğin bu bankalar neden vergi şampiyonu ona bakalım, bu faizler neden yüksek onu tartışmamız lazım. Tatil süreci 10 gün olsun mu, olmasın mı tartışması bana göre çok gündeme alınacak bir konu değildir’ dedi.

 

CAZİBE MERKEZİ

Gümüşhane şehrinin içerisinde yer aldığı cazibe merkez ile ilgili yeni teşvik progrmının Salı günü Bakanlar Kurulunun ardından Başbakan tarafından açıklanacağını belirten Akçay, bu konuda güzel haberler beklediklerini söyledi.

Akçay, ‘Özellikle şehrimize dönük kazanılabilir yatırımlarla ilgili olarak sayın GÜSİAD Başkanı ile bir görüşmemiz oldu. İş dünyasının bu konuda bir şans  elde ettiğini düşünüyorum. Gümüşhane iş dünyası ve yatırımcıların mazeret yerine taşın altına ellerini koyma vaktinin geldiğini düşünüyoruz’ dedi.

 

ismail akçay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DSP Genel Başkanı Aksakal
DSP Genel Başkanı Aksakal
GÜSİAD Başkanı Yalçın'ın Burs Açıklaması
GÜSİAD Başkanı Yalçın'ın Burs Açıklaması