Advert

Siyaset ve 24 saat

Güçlü; 'Erdoğan mutlaka uzlaşmalıdır'

Siyaset ve 24 saat

Adalet Partisi GİK Üyesi İslam Halim Güçlü, 2019 başkanlık seçimi için ilginç bir iddiayı ortaya attı
AK Parti adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkan seçilmesi için bugünkü siyasi konjonktürde yeterli destek bulamayacağını iddia eden Güçlü, ‘Cumhurbaşkanı başkan seçilmek istiyorsa merkez sağı kucaklamalıdır’ dedi.
AP GİK Üyesi Güçlü ilginç çıkışı sonrası, ‘Adalet Partisi bu konuda nasıl bir karar alır’ sorusunu yanıtlarken, ‘Ben destekleyeceğiz demiyorum. Cumhurbaşkanı belli ki artık eskisi kadar güçlü destek bulamıyor, yola çıktığı dava arkadaşlarını yalnız bıraktı. Türkiye bir düzlüğe çıkmalıdır, bu düzlüğe çıkmanın adı da uzlaşıdır. AK Parti yoruldu ve bana göre kan kaybediyor. Sayın Erdoğan bunun farkındadır. Başkan olmak istiyorsa merkez sağı ayırt etmeden kucaklamalıdır’ dedi.
Güçlü, ’15 yıllık AK Parti politikalarına itirazınız olmayacak mı? Sorusuna ise, ‘Biz millet olarak herşeyi çabuk unutuyoruz’ karşılığını verdi.
Güçlü yüzde kırkdokuzun ortak aday noktasında kararlı bir tutum sergilemesi gerektiğini belirtirken, ‘16 Nisan bunu gösterdi. Ben CHP Liderinin söylemlerin aksine aday olacağını düşünmüyorum. Bu fırsatı ayrıca kullanmak gerek buda ortak akıl ve adaydan geçiyor’ dedi.

PİYASA KAN AĞLIYOR
Güçlü, ülkenin gerçek gündeminin ekonomi olması gerektiğini öne sürerken, ‘Esnaf kan ağlıyor, piyasa alev alev. AK Partililer bile dert yanıyor, vatandaş zaten perişan’ dedi.

 

 

islam halim güçlü 2019 başkanlık seçimi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Yakup güçlü     2017-08-14 Kıvırmalar başladı gibi.yani abidik gubidik kurt mehmet nöbete misali.cevap hakkım sakli kalmak kaydiyla şimdilik bu kadar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Yaşanan selde o anları anlattı
Yaşanan selde o anları anlattı