Advert

Gerçeğin altını çizmek

GÜSİAD büyük oynuyor

Gerçeğin altını çizmek

Bu sayfadan defalarca yazdık ama süreç böyle devam ederse daha çok yazmaya devam edeceğiz gibi görünüyor. 
Yüksel Yalçın, GÜSİAD’ın başına geçtiği andan itibaren inanılmaz çalışıyor. Hiç abartısız korkunç bir şekilde gayret sarfediyor. Öyle birkaç süslü sözlerle değil bu memleketi Gümüşhane’yi yürekten önemsiyor ve de seviyor.


İkinci tur Gümüşhane temaslarında zaman darlığı nedeniyle ziyaret edemediği bazı belediye başkanlıklarını makamında ziyaret ederek hem gönül aldı hem de dernek olarak ne kadar önem verdiklerini  önemsediklerini öne çıkardı.

Yüksel Yalçın Bey diyor ki, ‘Bu şehrin keşfedilmeyi bekleyen, dinamik artık günyüzüne çıkmış olabildiğince koparılabilecek enerjisini, birikimini özellikle iş dünyasındaki artılarını alarak İstanbul ve Gümüşhane ayağında tartışarak en müspet sonuca ulaşmak suretiyle yine Gümüşhane’ye katma değer olarak dönüşmesi için gece gündüz savaşıyoruz’

Haklıdır…

Tüm kesimlerden oldukça yüksek destek gören Yalçın, tüm belediye başkanlarını İstanbul’da organize edilecek iş dünyası toplantısında bir araya getirecek.
Herkese konuşma fırsatı vererek Gümüşhane’yi İstanbul’a taşıyacak. İddia edelim GÜSİAD tarihinde de Gümüşhane tarihinde de ilk kez bu denli büyük bir organizasyon yapılarak bomba patlatılacak.

Yine Yüksel beyi dinleyelim..

‘İş çevereleri, yerel yönetimler zaten bu noktada istekli görünüyorlar. Ziyaretlerimiz olumlu geçti. Bir şeylerin yapılmasının farkındayız. Sayın Valimizden de ilgililerden de yüksek destek görüyoruz inşallah 2018 yılında Gümüşhane’de işadamları kurultayını toplayacağız’

Ne güzel bir eylem..
Düşünülmüş, çalışılmış taş gediğine konulmak üzere..

Aslında aynı şeyleri tekrar etmenin anlamı da yok. Gerek Gümüşhane ayağında gerekse İstanbul ayağında GÜSİAD Başkanı inanılmaz bir derecede uğraş veriyor. Bir şeylerin Gümüşhane adına değişmesini istiyor. Sözün yerini eylemin alması gerektiğinin farında, işte bu nedenledir ki başkan büyük oynuyor; Gümüşhane Yüksel Yalçın’ı dikkatle takip ediyor…

Ziyaretin ana teması dediğimiz gibi samimi yakın ve güvenilir işbirliği ve şirketler birliği oluşturularak Gümüşhane’ye katma değer katmak. Cazibe merkezli eylem planı şehrin belki de kör tarihini kıracak.

Bu noktada ziyaretin son günlerine doğru Başbakan Yardımcısı Fikri Işık beyle GÜSİAD Başkanı Yüksel Yalçın’ın bir araya gelerek çeşitli görüş alışverişinde bulunması da önemli bir adım. Başbakan Yardımcısı Fikri Işık beyefendinin GÜSİAD Başkanına ayrıca zaman tanıması bu görüşmenin Süleymaniye’de yapılıyor olmasını da bilmiyoruz anlatmaya gerek var mı? bize göre oldukça önemlidir..

Bu konudan hareketle;


Biz haberi bir kaç klasik sözle yazmak istemedik zira Yüksel beyin sayın GÜSİAD Başkanının eylem planı klasik haberciliğin ötesinde farklı bir yaklaşımla anlatılmak zorundadır.


Giriş, gelişme ve sonuca göre eylem planı yakın zamanda büyük organizasyonlarla anılan bir şehri GÜSİAD öncülüğünde kamuoyunun önüne getirecektir.


Kısacası ikinci Gümüşhane ziyareti de sayın Yalçın açısından son derece olumlu geçti, Temiz havayı soludu, iş çevrelerinden yerel yönetimlerden moral buldu. Herkesin gönlünü alarak GÜSİAD’ın sadece bir dernekten ibaret olmayacağını gösterdi. 


Yazımızın sonunda küçük bir teşekkür de Dr. Metin Akgün’e. GÜSİAD Başkanı Yüksel Yalçın G.Ü’ne hibe edilen konaktan sonra yanında bulunan yaklaşık 900 metrekarelik arsanında üniversiteye bağışlanacağını bu noktada Dr. Akagün’ün özverisinin önemli olduğunu söyledi.

yüksel yalçın güsiad gümüşhane
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!
Oyların geçersiz sayılmaması için seçim günü bunlara dikkat!
Türkiye otoyol kalitesinde 30’uncu sırada
Türkiye otoyol kalitesinde 30’uncu sırada