Advert

Bingöl heyeti için tanıtım programı düzenlendi

“Bingöl kardeşlik projesi kapsamında çok önemsediğimiz bir vilayet”

Bingöl heyeti için tanıtım programı düzenlendi

İçişleri Bakanlığının himayelerinde Gümüşhane ile Bingöl illeri arasında gerçekleştirilen ‘Kardeşlik Köprüsü Projesi’ kapsamında Gümüşhane’ye Bingöl heyeti için Gümüşhane Kültür Merkezi’nde tanıtım programı düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programa, Bingöl Valisi Ali Mantı başkanlığındaki ilçe ve belde belediye başkanları, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sendika temsilcileri, basın mensupları ve kanaat önderlerinden oluşan Bingöl heyeti ile Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Belediye Başkanı Ercan Çimen, Gümüşhane Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bahri Bayram, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, Gümüşhane - Bingöl Kardeşlik Köprüsü Projesi Koordinatörü Ahmet Külekçi, kurum müdürleri, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Programda, Gümüşhane Valiliği ve Gümüşhane Belediyesi tarafından hazırlanan tanıtım videolarının gösterimi, Gümüşhane-Bingöl Kardeşlik Köprüsü Projesi Koordinatörü Ahmet Külekçi, Bingöl Belediye Başkan Vekili Ahmet Korkut Ata ve Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’in selamlama konuşmalarının ardından bir konuşma yapan Bingöl Valisi  Ali Mantı, göstermiş oldukları, dostluk, sevgi ve kardeşlik için tüm Gümüşhane halkına teşekkür ederek, “İnşallah bu dostluk, sevgi ve kardeşlik tüm ülkemize hatta ülkemizin etki alanındaki ülkelere uğrasın. Hepimiz Anadoluluyuz ve hepimiz bu Anadolu’ya sahip çıkmak zorundayız. Çünkü Anadolu sadece Türkiye’den ibaret değil. Türkiye, mazlumların, mağdurların ve gariplerin ülkesi. Nerde bir mağdur olsa sığınabileceği bir ülkesi var o da Türkiye. Ancak, Allah korusun bu ülkenin kılına zarar gelecek olsa sığınabileceğimiz hiçbir yer yok. Onun için burası ana kucağı. Anamıza ve kucağımıza iyi sahip çıkmamız lazım. Fitne-fesat ve tefrikadan uzak durmamız lazım.” şeklinde konuştu.

Bingöl Valisi Ali Mantı’nın ardından yaptığı konuşmada, meslek hayatının daha önceki döneminde Bingöl’ün Genç ilçesinde görev yaptığını kaydeden Vali Memiş, “Hepimiz aslında hatıralarımızla insanız. Ben geriye dönüp Genç’teki günlerime baktığımda, terör olaylarının yoğunluğuna rağmen hep olumlu kanaatlerim var. Ben kendim Giresunluyum, adeta Giresun’da yürüdüğüm gibi sokaklarında yürüdüğümü hatırlıyorum. Bir takım tehditlere rağmen vatandaşlarımızla kaynaştığımızı hatırlıyorum. İnsanların bizleri benimsediğine şahit oldum. Bingöl, bu kardeşlik projesi kapsamında çok önemsediğimiz bir vilayet.” diye konuştu.

Gümüşhane’nin de Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi Hazretleri’nin manevi ikliminde yoğrulmuş mütevazi insan yapısıyla kadim bir vilayet olduğunu ifade eden Vali Memiş, “Belediyelerimizle, Milletvekillerimizle, siyasi parti temsilcilerimizle, kamu yöneticilerimizle, sivil toplum örgütlerimizle tıpkı Bingöl’de olduğu gibi Gümüşhane’de de sıcak bir diyalog içindeyiz. Ve hiçbir ayrım yapmaksızın vatandaşlarımıza hizmet etmenin mücadelesini yürütüyoruz. Diğer taraftan da bu ülkenin bölünmez bütünlüğü için mücadele veriyoruz. Bingöl halkı da veriyor, Gümüşhane halkı da veriyor, devlet yöneticileri de veriyor, hepimiz veriyoruz. Bu mücadeleyi verirken maalesef şehitlerimiz oluyor. En son Maçka’da iki şehidimiz var. Ben onlara Allah’tan rahmet diliyorum. Şehitlerimizden bir tanesi Gümüşhane İl Jandarma Alay Komutanlığı’nda İstihbarat Astsubay olarak görev yapan Ferhat Gedik’ti. Kendisi dünya iyisi bir insandı, müthiş karakterli bir askerdi. Yine, ekmeğini o yaylalarda taştan çıkarmaktan başka suçu olmayan daha 15 yaşındaki Eren kardeşimizi de kaybettik maalesef. Bu vesileyle bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Yine, Maçka’daki çatışmada yaralanan polis memurumuz başta olmak üzere bütün gazilerimize acil şifalar diliyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde terörü ülkemizin gündeminden kaldırmak isteyen ve bu projeyi yürürlüğe koyan İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya çok teşekkür ediyoruz.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

 

TC Gümüşhane Valiliği

vali okay memiş kardeşlik köprüsü projesi bingöl heyeti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Tortum Gölü Cam Teras Projesi
Tortum Gölü Cam Teras Projesi