Advert

Halk Müziğini aperatif olarak dinliyoruz

Kaya: Genç nesil halk müziği dinlemiyor

Halk Müziğini aperatif olarak dinliyoruz

Başarılı Müzisyen, Meyzen Hüseyin Kaya, THM’ne olan son dönemdeki ilgisizliğe üzüldüğünü ifade etti.


Bayramın üçüncü günü Giresun, Çamoluk Bal Festivali’nde sahne alacak olan Kaya, ‘THM benim ayrı bir önem verdiğim çalışmalarımda öne çıkan, söylemekten büyük keyif aldığım ustalarımdan aldığım feyzle daha da iyisini yapmaya çalıştığım bir sanat dalıdır. Ne yazık ki baktığımızda sanki açlığımızı bastırıyormuş gibi, aperatif bir lezzetle halk müziği dinliyormuşuz gibi geliyor bana oysa türkülerimizin her birinde ayrı bir güzellik ve düşünmemiz gereken şeyler var. O türküler boşu boşuna yazılmadı o türkülerin arkasında hepimizin alması gereken ayrı bir zevk, ders, düşünce olmalıdır’ dedi.
Renkli ekranların THM’ne uzak durmasından duyduğu üzüntüyü ifade eden Kaya, ‘Özellikle genç neslin THM’ne fazla ilgisi yok, bu da beni fazlasıyla üzüyor’ dedi..

ÜÇÜNCÜ DİPLOMA İÇİN HALİÇ ÜNİVERSTESİNİ SEÇTİ
Öte yandan iki adet yüksek öğrenim diploması olduğu bilinen Hüseyin Kaya’nın Haliç Üniversitesi’nde konservatuvar öğrenimi göreceği öğrenildi.
Son LYS sınavında iyi bir puanla yüzde elli burslu Haliç Üniversitesi konservatuvar bölümünü kazanan Kaya, müziğin yanında eğitimine de önem vererek sağlam adımlarla yola devam etmek istediğini sözlerine ekledi.

hüseyin kaya meyzen haliç üniversitesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Yaşanan selde o anları anlattı
Yaşanan selde o anları anlattı