Advert

Geleneksel spor şenliği

15 Şubat damgasını vurdu

Geleneksel spor şenliği

Ünlüpınar Belediye Başkanlığı ile Pekün Geleneksel Spor Şenliği Komitesinin ortaklaşa düzenlediği Geleneksel Spor Şenliği kapsamında Pekün karması ile Gümüşhane 15 Şubatspor Gümüşhane Yenişehir Sentetik sahada karşı karşıya geldiler.
2005 - 2006 ve 2007 - 2008 doğumlu sporculardan oluşan iki ayrı takımın karşılaştığı her iki müsabakayı da Gümüşhane 15 Şubatspor 5 - 0 ve 6 - 0 gibi farklı skorlarla kazanarak sahadan galibiyetlerle ayrıldı.
Bu sene 6. sı düzenlenen Geleneksel Spor Şenliği kapsamında geçtiğimiz gün Kelkit Belediyesi Hürriyetspor ile de karşılaşan Pekün futbol karması, tamamen yurt dışında ve il dışında ikamet eden gurbetçi gençlerden oluşmakta.
Her sene Pekün’lüler  olarak  birlik ve beraberliklerini daha da geliştirecek güzel etkinlikler yapmaya gayret gösterdiklerini  ifade eden Pekün Geleneksel Spor Şenliği Komitesi Başkan Yardımcısı Ali Rıza Coşkun Özer, “Ünlüpınar Belediye Başkanlığımız ile ile Pekün Geleneksel Spor Şenliği Komitesi olarak ortaklaşa bu sene 6. sını düzenlediğimiz Geleneksel Spor Şenliği kapsamında birçok etkinlik gerçekleştik. Gümüşhane’mizin güzelliklerini gezmemizin yanında Valiliğimize ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze ziyaretlerde bulunduk. Sayın Valimize ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüze yakın ilgi ve alakalarından dolayı şükranlarımızı sunuyorum. Bunların yanı sıra Kelkit Belediyesi Hürriyetspor ve Gümüşhane 15 Şubatspor ile dostluk müsabakaları oynadık. Her iki müsabakada dostane bir şekilde geçti. Bu vesile ile her iki kulübün kıymetli başkan, yönetici ve antrenörlerine  teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki senelerde de devam edecek şenliğimize farklı spor branşları daha ekleyerek şenliğimizi daha renkli ve anlamlı hale getireceğiz” diye konuştu.
Öte yandan Gümüşhane Yenişehir Sentetik sahada 15 Şubatspor ile Pekün Karması arasında oynanan iki ayrı müsabakaya özellikle yurt dışından ve il dışından gelen ailelerin yoğun bir ilgi gösterdiği görüldü.

 

geleneksel spor şenliği ünlüpınar belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Tortum Gölü Cam Teras Projesi
Tortum Gölü Cam Teras Projesi