Advert

Karadeniz’i tartışalım

Karadeniz için işbirliği çağrısı

Karadeniz’i tartışalım

Ünlü İşadamı Hasan Ekşi, STK’lar olarak Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesi içerisinde konumu en önemli pozisyonda bulunan Karadeniz’in en ayrıntılı bir şekilde ele alınarak temel sorunlarının masaya yatırılması gerektiğini söyledi.
İşadamı Ekşi, bu amaçla Ekim ayı içerisinde STK’larında yer aldığı bölgede önemli bir çalıştayı düzenlemek istediklerini kaydetti.
Göç başta olmak üzere işsizlik, bölgenin sorunlarına dönük pek çok başlığın mutlaka tartışılmasından yana olduklarını belirten Ekşi, son bakanlar kurulunda yer alan Karadeniz ağırlıklı bakanların atanmasının bu noktada önem arz ettiğini belirtti.

ORTAK İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI
Bakanlar Kurulunun son şeklini önemsiyoruz ve de destekliyoruz diyen Ekşi, ‘Bir taraftan göç veriyoruz ama bir taraftan da alıyoruz. Bu bölgenin kendine has bir yapısı var, yer altı yer üstü keşfedilmemiş pek çok yönü var. Güçlü bir floraya sahip. Ülke ekonomisine ne olursa olsun katkı sağlayacak pek çok artısı var. STK olarak biz tüm bu gerçeklerin günyüzüne çıkarılması için uğraş verdik, veriyoruz. İşte bu artıların tüm yönleriyle ele alınmasını sağlayacak bilimsel, akademik ve güçlü bir işbirliğine ihtiyaç duyuyoruz. En yetkili ağızdan, en deneyimli bilim adamımıza, yerel yönetimlerimize ve hatta devlet yöneticilerimizin de yer alacağı müşterek bir noktada buluşularak Karadeniz Bölgesi’nin yeniden ayağa kaldırılması için ne yapılması gerekiyorsa bir an önce kolları sıvazlamalıyız. STK olarak biz bu konuda ciddi bir çalışma içerisinde olacağız. Sonuçları kamuoyu ile de paylaşacağız’ dedi.

 

hasan ekşi karadeniz Bölgesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu: Ortadoğu'ya barış getireceğiz, Türkiye'ye dolar yağacak
Kılıçdaroğlu: Ortadoğu'ya barış getireceğiz, Türkiye'ye dolar yağacak
Karpuzu Sevmemizin 6 Nedeni
Karpuzu Sevmemizin 6 Nedeni