Advert

Bu iktidardan sandıkta kurtulacağız

Akşener'den gövde gösterisi

Bu iktidardan sandıkta kurtulacağız

Eski Bayındırlık ve İskân Bakanı Koray Aydın’ın MHP’den istifa ederek Meral Akşener hareketine katılacağı basın toplantısını kurulacak yeni partinin genel başkanı Meral Akşener’de izledi. Akşener, Koray Aydın’ın konuşmasının ardından taraftarlarına seslendi. Akşener, konuşmasına Koray Aydın’ın eşi Gönül Aydın’a teşekkür ederek başladı. Koray Aydın’ın harekete katılmasında en büyük pay sahibi olan eşi Gönül Aydın’ı övgü dolu sözlerle yanına çağırdı.

Akşener, şunları söyledi:

‘En çok da Gönül sultana çok teşekkür ediyorum. Bugün bu tablonun oluşmasında en büyük katkı Gönül kardeşime aittir kalbi teşekkürlerimi kendisine sunuyorum. Çok söz söylemicem sayın bakanımız söyledi sadece biz Türkiye’ye tıkanmış siyasetine çok önemli bir seçeneği oluşturmak için yola çıktık. Küçücük bir Türkiye’nin içinde bulunduğu gençlerimizin içinde bulunduğu küçücük bir anıyı araştırmayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Benim geldiğim yerde olan çocuklar; ben nerden geldim İzmit’in Gündoğdu Köyü’nden geldim. Dün bu Cumhuriyeti kuranlar benim gibi köylerde olan kız çocuklarına erkek çocuklarına kabiliyetleri ölçüsünde bir yol yapmışlardı, bir yol açmışlardı. İzmit’in Gündoğdu Köyünde doğmuş büyümüş ve bugün karşınızda size hitap eden bir Meral Akşener’in oluşmasına yol açmışlardı. Bugün benim geldiğim köyde çocukların üzerinde yapılan araştırmalarda çıkan sonuç budur. Bir üçgen düşünün başında ümit eşittir ümitsizlik. Üçgenin bir ucunda kader. Bir ucunda keder. Bu çocuklara hayal kurduramıyoruz. Israrla bir hayal kurun dendiğinde hayal kuramadıkları ortaya çıktı.

Sayın bakanım 61 yaşında olduğunu söyledi bende 56 doğumluyum demek ki yaşıtız. Biz hayaller kurardık eskiden Çok ekonomisi yüksek ailelerin çocukları olmamamıza rağmen hem kendimiz için hem ülkemiz için tasavvurlarımız vardı. Hayallerimiz vardı. Hedeflerimiz vardı. Ve bugünün o gençleri 18 - 25 arasındaki o gençler hayal kuramadıkları gibi en ilginci de nedir biliyormusunuz? Bizden daha yaşlı bir dile sahipler. Soruyorsunuz o gençlere diyor ki kader! Kısmet, nasip, sağlık olsun hepsi bir babaanne, bir anne yani bir dede ihsanına sahipler. 15 yaşında evlendirilmiş 18’sinde iki çocuğu olan genç kadınlara ısrar ettik illa bir hayal kur dedik kurulan hayal nedir biliyormusunuz? Bir kuş olup uçmak bu ülkeden gitmek istiyorum. 

İşte aldatılanların, aldatanların, Kandıranların, kandırıcıların ülkemizi gençlerini getirdiği nokta burasıdır. 
Cenabı Hak ben ve arkadaşlarıma bu yolu açacak inanıyorum. Cenabı Hak birliğimizi beraberliğimizi öyle kavim edecek ki, sözümüzün arkasında o kadar ne duracağız ki, Cenabı Hak bizi menzile ulaştıracak ve bu kandırıcı kandırılmış iktidardan kurtaracak inşallah. Cenabı Hakkın nasibiyle demokrasiyle sandıkta kurtulacağız’

 

meral akşener koray aydın gönül aydın izmit gündoğdu köyü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Tortum Gölü Cam Teras Projesi
Tortum Gölü Cam Teras Projesi