Advert

Gücünü iktidardan aldığını bir kez daha tescilletmiştir

Genel Sağlık İş'den Memur Sen'e çok sert eleştiriler

Gücünü iktidardan aldığını bir kez daha tescilletmiştir

Genel - Sağlık İş, memur maaş zammının belirleneceği hükümet ile sendikalar arasında sürdürülen toplu iş görüşmeleri sırasında Memur – Sen’in sergilediği tavır değişikliğini çok sert ifadelerle eleştirdi.


Genel Başkan Zekiye Bacaksız, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada; ‘..Sarayları büyük devlet olmanın gereği olarak savunanların, büyük devletin memurlarına ve memur emeklilerine reva gördüğü toplu sözleşme ibretliktir.’ dedi.


Genel Başkan Bacaksız, şunları söyledi:

‘Eşit örgütlenme özgürlüğünün olmadığı, korkunun, baskının ve sürgünün hüküm sürdüğü karanlık bir dönemde, bir milyona yakın memurun gücünü arkasına aldığını ifade eden Memur - Sen gücünü iktidardan aldığını bir kez daha tescilletmiştir. Tüm memurlar yoksulluk sınırının altında bir gelire mahkûm edilirken, sağlık ve sosyal hizmet emekçilerinin kötü çalışma koşulları, özlük ve sosyal hakları gündem bile edilmemiştir. Yıpranma payı hakkı, döner sermaye ek ödemelerinin emekliliğe yansıması, vekil ebe ve kamu dışından istihdam edilen sözleşmeli çalışanlara kadro verilmesi, OHAL ve KHK’lar, memurların yargı güvencesi gibi yakıcı sorunlar 3 -3,5 oyunu ile örtbas edilmiştir. Utanç sözleşmesi ile memur kaybetmiş, varlık nedeninin gereğini yerine getiren Memur - Sen’in başkanı milletvekilliği adaylığını garantilemiştir. ..."

 

zekiye bacaksız genel sağlık iş memur sen
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Yaşanan selde o anları anlattı
Yaşanan selde o anları anlattı