Advert

AKP emekçi ve emekliyi yok saydığını göstermiştir

Bektaşoğlu, hükümetin memur zammını eleştirdi

AKP emekçi ve emekliyi yok saydığını göstermiştir

CHP Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu, ‘2018'de yüzde 4 + yüzde 3,5 ve 2019'da yüzde 4 + yüzde 5 olarak kabul edilen memur maaş zam oranı, ekonomik gerçeklerle çelişmektedir, kabul edilebilir makullükten uzaktır.’ dedi.

Bektaşoğlu, zammı ‘Bu zam değil, kurulan masada yetkili sendikayla ‘güya pazarlıkla’ oluşturulan bir dayatmadır.’ şeklinde eleştirdi.

Bektaşoğlu, ‘O masa kamu emekçilerinin vicdanında çoktan dağıtılmıştır. Biz de kınıyoruz.’ sözleriyle tepki gösterdiği toplu iş görüşmeleri hakkında şu ifadeleri kullandı, AK Parti hükümetine yüklendi


'Ancak bu oranlara şaşırmadık.


Çünkü bu zam oranları, kamu emekçilerine, onların sendikal örgütlenmelerine, ekonomik demokratik hak mücadelelerine bugüne kadar orantısız güçle saldıran AKP hükümetinin, memura bakış açısının ve politikalarının bir sonucudur. 
AKP, OHAL, KHK’larla, sürgünlerle, tutuklama ve gözaltılarla, haksız, hukuksuz uygulamalarla, özellikle ‘at izini it izine karıştırarak’ mağdur ettiği kamu çalışanlarını, bu kez de bu zam oranlarıyla açlık, yokluk, yoksulluk ve sefalete mahkum etmiştir.
3 milyon kamu emekçisini, 2 milyon emekliyi bir kez daha yok saydığını göstermiştir.

Saray ve hükümeti kurdukları ekonomik ve siyasal düzenle her türlü lüks, şatafat, savurganlık içinde yaşıyor, geride kalanlar ise umurlarında değildir. 
Daha önceki gün geçen yıl ki taban fiyatını bir kere daha açıklayarak 8 milyon fındık üreticisinin alın terini, göz nurunu, emeğini nasıl hiçe saydılarsa; şimdi de aynı şeyi memurlar için yaptılar.

Devletin her şeyi güvendiği, ülkemizin varlığını, varlığımızı borçlu olduğumuz kamu emekçilerine bu rakamları reva görmemeliydi.

Her konuda olduğu gibi bu konuda da hak, hukuk ve adalet arıyoruz. 
Bu nedenle 26-29 Ağustos'ta 80 Milyon için Çanakkale'deyiz...
Adil bir Türkiye mücadelemizi hep birlikte büyüteceğiz. Adalet isteyen, adalet arayan herkesi bu mücadeleye omuz vermeye çağırıyoruz’

bülent yener bektaşoğlu memur zammı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Bu İçecekler Hem Serinletiyor Hem Zayıflatıyor
Yaşanan selde o anları anlattı
Yaşanan selde o anları anlattı