Advert

2017 - 2018 Eğitim Öğretim yılı değerlendirme toplantıları

İlçe milli eğitim müdürleri ve ortaöğretim müdürleri katılıyor

2017 - 2018 Eğitim Öğretim yılı değerlendirme toplantıları

2017 - 2018 Eğitim-Öğretim yılı değerlendirme toplantıları ilçe milli eğitim müdürleri ve ortaöğretim müdürleri ile devam ediyor.
2017-2018 Eğitim Öğretim yılının başlamasına az bir zaman kala hem okullardaki yaz dönemine ait faliyetler hem de Eğitim ve Öğretime ait genel değerlendirmelerin yapıldığı toplantılara; Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan Başkanlık yaparken, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, Şube Müdürleri ve Merkeze bağlı Okul müdürleri katıldı.


Toplantıdaki konuşmasında ilk olarak yeni öğretim yılına ait öncelikli konulara ve yeni dönemde değişen öğretim programlarına değinen  Seydi Doğan, Okul onarımlarıyla ilgili süreci çok erken başlattıklarını ve büyük oranda tamamlandığını, Gümüşhane Lisesinin yapımıyla ilgili plan ve programda hazırlık sürecinin sona gelindiğini söyledi. Ayrıca Doğan, okullarda yapılan çalışmalar ile ilgili idarecilerimizin süreci çok iyi takip etmeleri gerektiğini, her okulun yaptıkları güzel çalışmaları revize ederek uygulamalara devam etmeleri gerektiğini söyleyerek, eksik ve yarım kalan uygulamaları tamamlayıp geliştirmeleri talimatını verdi. Proje çalışmaları konusunda sözlerine devam eden Doğan, proje çalışmalarında sonuna kadar katkı ve desteklerin esirgenmeyeceğini belirtti. Gümüşhane’nin eğitim verilerinin olumlu noktada ilerlemeye müsait olduğunu ve daha da ilerleyeceğini,  TEOG ve LYS yerleştirme süreçlerinin İlimiz açısından başarı ile tamamlanması bunun göstergesi olduğunu ifade eden Doğan; eğitim alanında önümüzdeki eğitim öğretim yılında da Dyned, kodlama eğitimi ve destekleme kurslarının devam edeceğini ifade etti.  Mevcut Norm kadro sayısına göre öğretmen ihtiyacının bu eğitim öğretim yılında da arttığını belirterek Bu açığı mevcut öğretmenlerimizin ihtiyaç duyulan okullara ders tamamlama ve ücretli öğretmen görevlendirmesi şeklinde planlanarak kapatmaya çalışacaklarının söyledi.


Doğan, Yeni Müfredatlarla ilgili öğretmenlerimize, yöneticilerimize ve eğitim paydaşlarına tanıtım ve bilgilendirme yapılacağını ve müfredat konusunda duyarlı ve gayretli olmaları gerektiğini belirtti.


İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan’ın konuşmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısıve Okul Müdürleri tarafından yaptıkları ve yapacak oldukları çalışmalar hakkında bilgi aldı.Programa Şube Müdürlerinin sunumlarıyla devam edilirken, 2017-2018 Eğitim ögretim yılına ilişkin başarı dilekleri ve Yaklaşan Kurban bayramının tebrik edilmesiyle toplantı sona erdi.

 

2017 - 2018 eğitim ve öğretim yılı değerlenirme tplatları seydi doğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu küçücük meyvede büyük faydalar saklı!
Bu küçücük meyvede büyük faydalar saklı!
​Muharrem İnce
​Muharrem İnce