Advert

Bektaşoğlu’ndan ‘Fındık İçin’ miting çağrısı

Fındık için mücadele

Bektaşoğlu’ndan ‘Fındık İçin’ miting çağrısı

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Karadeniz illerindeki STK’lara ‘fındık için mücadele’ çağrısı yaptı. TMO’nun geçen sezonun fiyatıyla alım yapmasını ‘üreticinin emeğine hakaret’ olarak nitelendiren Bektaşoğlu,“geçen yıldan bu yana maliyet hiç mi artmadı? 10 - 10.05 TL yabancı sektörün oluşturduğu fiyattır,bu nasıl mantık?” diye sordu.

ZİRAAT ODASI’NI ZİYARET ETTİ 
CHP Milletvekili Bektaşoğlu, Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurettin Karan’ı ziyaret ederek, TBMM’de fındıkla ilgili yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. 
“Fındık ve üreticinin sorunlarıyla ilgili en çok söz alıp konuşan, en çok önerge veren milletvekiliyim. CHP fındığa ve üreticiye sahip çıkan tek parti”  diyen Bektaşoğlu, konuşmasında şunları söyledi:“Fındık mücadelemizde bölgemizin iktidar partisi milletvekillerini yanımızda göremiyoruz. Sus puslar. AKP,yabancı sektöre ne söz verdi bilemeyiz amabu sessizlikleri ve uyguladıkları politika gösteriyor ki, amaç; fındık üreticisinin alın teri, göz nurunu sömürmek üzerine bir düzen kurmak. Açıklanan fiyatta bunun kanıtı. Fındığın hakkettiği en gerçekçi fiyat en az 14 TL’dir. Bakanlık, il müdürlüğü aracılığyla 1 KG fındığın maliyetini hesaplıyor, bunu açıklasın da görelim. Sayın Bakana sesleniyorum, üretici yeni bir fiyat bekliyor. Yoksa fındık bölgesini felaket bekliyor” dedi. 
” dedi.

“MİTİNG YAPILMALI” 
Nurettin Karan’a ‘taban fiyatın yeniden belirlenmesi için mücadele ve miting’ talebini ileten Milletvekili Bektaşoğlu, Odanın fındığı ve üreticiyi temsil eden, onların hak ve menfaatlerini temsil eden bir kuruluş olduğunu belirterek, “fındığı yabancı alıcıların fiyatına mahkum eden güçlere, fındığı peşkeş çekenlere karşı tepki göstermeliyiz. İlk ziyaretimi size yapıyorum. Siz ve diğer STK’lar bu tablo karşısında sessiz kalmamalı. Bunun için odanızın öncülüğünde siyaset dışı bölgesel miting yapılmalı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba’ya ‘yeni fiyat açıklansın’ çağrısı yapmalıyız” ifadesini kullandı. 
Bektaşoğlu’na ziyareti ve fındık için yaptığı çalışmalar nedeniyle teşekkür eden Başkan Karan ise, açıklanan fiyatı yetersiz bulduklarını, üreticinin mağdur edildiğini vurgulayarak, genel merkez üzerinden bir tepki için hazırlıkları olduğunu söyledi. 
Nurttin Karan, külleme ve diğer nedenlerle randıman düşüklüğü olduğunu ve bununda bir mağduriyet yaşanmasına neden olacağına dikkat çekti

 

bülent yener bektaşoğlu chp fındık mitingi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Şair Zihni Kent Ormanında Dede Korkut Coşkusu
Tortum Gölü Cam Teras Projesi
Tortum Gölü Cam Teras Projesi