Advert

Bayram sevinci

Gümüşhane’ye dönüş başladı

Bayram sevinci

10 günlük Kurban Bayramı hareketliliği ile birlikte Gümüşhane’ye dönüş başladı.
Hareketliliğin yaşandığı ilçelerden bir tanesi de Kürtün. Muhtarlar Derneği Başkanı Salim Koca bayram hareketliliğinin ilçeye yansıdığını tatil nedeniyle ilçeye gelen gurbetçilerin esnafla olanalışverişlerinde bir canlılık yaşandığını söyledi.
Koca, Bayram sonrası ilçeden dönüşlerinde başlayacağını söyledi.
Dernek Başkanı Koca, bayrama kısa süre kala ilçe halkının huzur ve güven içerisinde bir bayramı yaşama adına on hazırlıklarını da tamamladığını sözlerine ekledi.

KAYMAKAM DURGUT UĞURLANDI
Öte yandan Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesi kaymakamığına atanan Kürtün kaymakamı Mehmet Durgut ilçeden törenle uğuranı. Kürtün Muhtarlar Derneği Başkanı Salim Koca Kaymakam Durgut’abir plaket takdim etti. Koca, ilçede görev yapan kaymakam Durgut’un ilçe halkı tarafından her zaman iyi hatıralarla hizmetlerle anılacağını kaydetti.

KÜRTÜN’DE YAŞANAN FESTİVAL SEVİNÇLERİ
Bilindiği üzere Gümüşhane’de şu an 23. Uluslararası Kuşburnu -  Pestil Turizm Festivali düzenleniyor. Şiran, Kelkit ve Köse içesinden sonra Gümüşhane’nin en düşük nüfusa sahip ilçesi Kürtün’de de festival coşkusu yaşanıyor. Muhtarlar Derneği Başkanı Koca, Kürtün’de de festival olmalı mı? sorusuna, ‘Burada Güvende, Kadırga, Kazıkbeli gibi önemli şenlik organizasyonları düzenleniyor. Vali Enver Salihoğlu zamanında Dağ Bisikleti, Oryantring sporlar ve su sporları gibi önemli aktiviteler yapılıyordu ancak maliyeti noktasında yaşanan bazı güçlükler nedeniyle bu aktivitelerden yapılamadı’ dedi.

 

salim koca kürtün mehmet durgut
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Supertotobet Giriş - Bahis Siteleri - Tipobet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Erdoğan'dan BM Genel Kurulu'nda flaş açıklamalar
Süleymaniye ilerlerken...
Süleymaniye ilerlerken...